Akşener: “Kutuplaşan düzeni helal oylarınızla değiştireceğiz”

Güncel


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aydın ziyareti kapsamında Nazilli ilçesinde vatandaşlara hitap etti. AK Parti ve MHP’nin seçim kanunu değişikliği teklifine değinen Akşener, “Bütün bu üç kağıtların sonunda önemli olan sizin iradeniz. Önemli olan sizin kararınız. Önemli olan sizin ‘ben velinimetim’ demeniz. İsteyen istediğini yapsın. Bu harami düzeni, haram düzeni helal oylarınızla birlikte yıkacağız.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aydın ziyareti kapsamında Nazilli ilçesinde esnafı ziyaret etti. Uzun Çarşı’daki ziyaret sırasında esnafla birlikte pazar duası eden Akşener, daha sonra alandaki kalabalığa hitap etti.

“Gençliğin umudu Meral Akşener” sloganları eşliğinde konuşmasına başlayan Akşener, “Allah şahit, siz böyle deyince ağlamak istiyorum” dedi.

“KENDİ PARTİMİ HİÇ ÖVMEDİM”

2 yılı aşkın bir süredir il il, ilçe ilçe esnaf gezdiğini dile getiren Akşener, “O dükkanların içinde bugüne kadar herhangi bir partiyi yermedim, kendi partimi hiç övmedim. Propaganda yapmadım. Dertlerinizi anlayıp, çözüm üretip, kamuoyu ile paylaşıp, sizlerin sesini kamuoyuna duyurmak üzere yapılan bir çalışmaydı bu.” dedi.

Türkiye’de seçmenin velinimet olmaktan çıktığını savunan Akşener, “İstedim ki ağaların hepsi buraya gelsin, sizin karşınızda ‘hazır ol’a geçsin, hem sizi dinlesin hem de hesap versin. İşte o zaman seçmen velinimet olur. Siz olmazsanız, siyaset yok. Sizin tercihinize göre iktidar olunuyor, sizin tercihinize göre muhalefet olunuyor” ifadelerini kullandı.

“KUTUPLAŞAN DÜZENİ HELAL OYLARINIZLA DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Çok uzun zamandır herkesin birbirine hakaret ettiği bir süreçten geçildiğini ifade eden Akşener, “Ben buna hayır diyorum. Biz sizinle el ele verip Türkiye’deki bu kutuplaştırma düzenini helal oylarınızla sandıkta değiştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Yaz aylarının kurak geçmesinden dolayı Anadolu’daki çiftçilerin zor bir dönem yaşadığına dikkat çeken Akşener, Nisan ayında atılacak gübrede maliyetin yarısının karşılanması için çağrıda bulundu.

“Çiftçiye verilecek olanın 3 katını 5 müteahhite bıraktılar” diyen Akşener, “Telekom gitti biliyor musunuz? Telekom’un hisselerini 1.6 milyar dolara Varlık Fonu’na bıraktılar. Halbuki 2026 yılında bedava devlete geçecekti. Ama ne oldu? Haririler bunların arkadaşı, beraber tatil yapıyorlar. Hariri eliyle belki de dünyanın en büyük soygunu yapıldı.” diye ekledi.

1.6 milyar doların karşılığının 24 milyar lira olduğunun altını çizen Akşener, bu para ile yoksul kadınlara, çiftçilere ve öğrencilere destek verilebileceğini söyledi.


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.