Akşener, Mersin esnafını ziyaret etti

Güncel


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin’in Erdemli ilçesinde vatandaşlara hitap etti. Konuşması sırasında kendisine uzatılan bir doğalgaz faturasını gösteren Akşener “715 lira. Sesim gitti. Kardeşim bu ne?” diyerek duruma tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin programı kapsamında Erdemli ilçesinde ziyaret ettiği esnafın dertlerini diledi. İYİ Parti lideri ziyaretlerinin ardından kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti.

Türkiye’nin ve milletin huzura, adalete, liyakate ihtiyacı olduğunu vurgulayan Akşener, 92 puan alıp mülakatta elenmiş ve 58 puanla alınmış insanlar gördüğün söyledi.

“HARAMDIR KUL HAKKIDIR”

“Sizin çocuklarınız evde otururken 10-11 maaş alan danışmaların varlığı hak değildir; haramdır, kul hakkıdır” diyen Akşener, “Bunların konuşulmaması için bizi birbirimizle dövüştürmeye kalktılar. Ben iki yıldır buna ‘hayır’ diyorum. Esnaf gezme sebebim şu; esnaf aynı zamanda bu ülkenin, ekonomisinin bel kemiğidir. Sanayicinin ürettiğini esnaf satmasa o işçi, o sanayici nasıl para kazanır, nasıl üretim, nasıl istihdam yaratılır? Dolayısıyla esnafın varlığı Türk ekonomisinin bel kemiğidir.” ifadelerini kullandı.

“SEÇMEN VELİNİMET OLMAKTAN ÇIKTI”

Esnafın unutulduğunu savunan Akşener, “Çünkü şuculuk, buculuk üzerinden oy almak herkesin kolayına gitti. Şapkamı koysam, ceketimi koysam seçtiririm-seçilirim modeli öne geçti. Esnaf için müşterisi velinimettir. Çok uzun zamandır seçmen velinimet olmaktan çıktı, doğru mu? Seçmen velinimet mi, hayır. Size zam yapılırken soruluyor mu? 11 maaş alan danışmanlara maaşlar ödenip, çiftçiye hakaret edilirken size soruluyor mu, hayır” açıklamasında bulundu.

“İNSANLARI AÇLIĞA MAHKUM ETMEK HAK MI?”

Bir çiftçinin “10 kilo limon, 1 kilo mazot; 100 kilo limon 1 çuval gübre” dediğini aktaran Akşener, “Bu hak mıdır? Bu insanları açlığa mahkum etmek hak mıdır? Bölünmeye devam edersek, sizin gerçek derdinizin konuşulmasını engelleyenlerin yolundan yürürsek işte 100 kilo limonla bir süre sonra 1 çuval gübre alamazsınız.” diye ekledi.

Konuşması sırasında kendisine uzatılan bir doğalgaz faturasını gösteren Akşener “715 lira. Sesim gitti. Kardeşim bu ne?” diyerek duruma tepki gösterdi.

Akşener, “Otoyolun kaç kere açılışı yapıldı? Her seferinde açılış yaptılar, oy aldılar ve gittiler öyle mi? Bu defa tokat atacaksınız, sandıkta tokat atacaksınız. Burada ayağınıza gelmeyenlere sandıkta tokat atacaksınız.” şeklinde konuştu.


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.