Aon’un yeni araştırması

Güncel


Üst düzey yöneticilerin yaklaşık yüzde 90’ı 2022’de iş koşullarının daha iyi olacağı beklentisinde

Ankete katılan 800 liderin çoğunluğu, pandeminin yeni zaafları ortaya çıkardığını ve uzun vadeli risklere hazırlık için yatırım yapma isteklerinin arttığını belirtiyor. COVID-19 pandemisinin getirdiği değişken ortamın liderleri zaaflarının üstesinden gelme ve geleceğe hazırlanma yönünde teşvik ettiğini ortaya koyan araştırma her beş liderden dördünün 2022’de işlerinin büyüyeceği beklentisine sahip olduğunu gün yüzüne çıkarıyor.

Risk, emeklilik ve sağlık konularında profesyonel hizmetler sunan Aon, “Değişkenliğe Yeni Bir Yaklaşım: Daha İyi Kararlar Vermenin Önemi”  başlıklı anketinin sonuçlarını yayınladı. ABD, Avrupa Birliği, Birleşik Krallık ve Kanada’dan 800 üst düzey yöneticinin katıldığı anket kurumların birbirleriyle bağlantılı risklere hazırlanma ve bu risklere karşılık verme yöntemlerine ışık tutuyor. Pandeminin ardından geçen 18 aylık sürede liderlerin düşünce değişimlerine dair fikirler de veren ankete göre iş liderleri bir yıl öncesine kıyasla ekonomiye olan güvenlerini tazelerken iyi hesaplanmış risklere karşı da daha iştahlılar.

Liderler risklere yönelik bakış açılarını değiştiriyor 

Araştırma sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Aon Türkiye Eş-CEO’su Selda Oknas Tanbay, şu görüşleri paylaştı: “Son iki buçuk yıldır yoğun bir şekilde etkilerini hissettiğimiz pandemi, 2022 yılına girerken de yarattığı tüm değişimlerle birlikte karşımızda durmaya devam ediyor. Aşılama hızları artmış, çeşitli antiviral ilaç çalışmalarında başarılı sonuçlar alınmaya başlamış olmakla birlikte Omnicron gibi ‘endişe verici’ varyantlar, son iki buçuk yılda yaşadığımız dalgalı seyrin sürekliliğine yönelik endişeleri artırıyor. İşletmelerin yalnızca karşı karşıya olduğumuz mevcut zorlukların üstesinden gelmeye odaklanmakla kalmayıp, diğer uzun vadeli riskleri ve bunlara nasıl hazırlanılacağını düşünmeye yöneldiği bir dönüm noktasındayız. Ancak araştırmamıza göre bu sefer bir fark var: risklere karşı hazırlıklı olma bilinci. Pandemi liderlerin risklere bakışını yeniden şekillendirdi ve daha iyi kararlar almanın önemini artırdı. Liderlere uzun vadeli risklerin dinamiklerini ve daha iyi hazırlanma ihtiyacını anlamaları için ihtiyaç duydukları içgörüyü tanıyan bu dönem, geleceğe yönelik iyimserliğin de kaynağı.”  


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.