Ateş: “Biz fakir bir ülke değiliz”

Güncel


İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Ateş:” AKP iktidarı bunca zenginliğe rağmen ülkeyi yönetemiyor.”dedi.

“REFAHI BU ÜLKEYE BİZ GETİRECEĞİZ”

“Cennet gibi bir vatanımız, zeki ve çalışkan bir milletimiz, genç ve eğitimli bir nüfusumuz var” diyerek sözlerine başlayan Başkan Ateş konuşmasında;” Tohumu taşa atsan taşın filizleneceği toprağımız, zengin kaynaklarımız var. Jeopolitik konum sebebiyle bir çok darbe alsak da aslında Türkiye potansiyeli yüksek ve güçlü bir ülkedir. Biz asla yoksul bir ülke değiliz; Yoksul olduğumuza inandırılmaya çalışılıyoruz. Şu geldiğimiz hale bakınız; her gün zam yağmurları altında ıslanıyoruz, gün geçtikçe derin bir yoksulluğa sürükleniyoruz. Gençler desen umutsuz. Üniversite mezunu olduğu halde iş bulamıyor. İş bulan insanlar da Türkiye’nin yaşam şartları sebebiyle yurt dışı hayali kuruyor. Tek güvencesi devlet memuruğu olmak olan insanlar da torpil ve mülakat engeline takılıyor. Onca yıl çalışıp emeklilik hayali kuranlar da emeklilikte yaşa takılıyor. Yalnız bu da değil. Emekli olduktan sonra da maaş, bu yaşam şartlarına yetmeyince emekliler iş arama serüvenine çıkıyor. İktidar sen gençsin daha çalış derken, özel sektör yaşlısın işe alamam diyor. Birçok insan emeklilikten ziyade artık iş bulamadığı için hem az maaşa hem de sigortasız çalışmaya mahkum ediliyor.”dedi. Tüm bu sorunlara nazaran İYİ Parti’nin iktidar yürüyüşüne ara vermeden devam ettiğini belirten Başkan Ateş;” Ekonomiden, sağlığa, sağlıktan, eğitime, eğitimden sosyal hayata, sosyal hayattan kültüre birçok konuda halkın istediği refahı biz sağlayacağız. Projelerimizle ve liyakatli kadrolarımızla israf, yolsuzluk ve soygun düzenini sonlandırmaya, gençlerimizin hayallerini gerçekleştirebileceği bir sistem kurmaya, tarlasına küsen çiftçiyi yeniden milletin efendisi yapmaya, doların ateşini düşürmeye, pahalılığın belini üretimle kırmaya, zengin, mutlu ve huzurlu bir Türkiye’ye kavuşacağız.”şeklinde konuştu.
 

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.