Avrupa borsaları geriledi

Güncel


GÜNÜN ÖNE ÇIKAN GELİŞMELERİ

 

“ÖNE ÇIKANLAR”

“Avrupa borsaları geriledi”

Avrupa borsaları zayıf bilançolar ve Fed’in normalleşmesi sonrası artacak borçlanma maliyetlerine yönelik endişelerle gerileme gösterdi. ABD vadelilerinde ise karışık bir görünüm hakim. Almanya, Fransa ve İtalya endekslerinde kayıplar 1%’i geçerken, İngiltere ve İspanya’da daha düşük kayıplar izlendi. ABD vadelilerinde ise Dow dünkü kapanışa yakın seyrederken, Nasdaq borsası 0,5% civarında negatif seyretti. Açılışa doğru kayıpların telafisine yönelik hareketler izlendi.

Netflix bilançosunda abone tahminlerinin yarattığı hayal kırıklığı yan başlıklar arasında yer alırken, ABD – Rusya arasındaki gerilim piyasaları tedirgin etmeye devam ediyor. ABD 10 yıllık tahvil getirisi düşüşünü sürdürdü. 1,794% civarlarında hareket ediyor.

“Türkiye tüketici güveni Ocak ayında yükseldi”

TÜİK’in hazırladığı tüketici güven endeksi Ocak ayında 73,2 düzeyinde gerçekleşti. Endeks aralık ayında 68,9 düzeyinde açıklanmıştı. Bu açıklamayla endeks son üç ayın en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

“İngiltere perakende satışlarında sert düşüş”

İngiltere perakende satışları Aralık ayında bir önceki aya göre 3,7% oranında düşüş yaşadı. Beklenti  düşüşüm 0,6% düzeyinde sınırlı kalmasıydı. Kasım ayında bir önceki aya göre artış 0,5% düzeyinde olmuştu.

“Günün devamında konuşmalar takip edilecek”


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.