Avrupa borsaları karışık seyretti

Güncel


GÜNÜN ÖNE ÇIKAN GELİŞMELERİ

“GERİDE KALANLAR”

“Avrupa borsaları karışık seyretti”

Avrupa borsaları hafta sonu ortaya çıkan görüntüler ardından Rus ordusunun savaş suçu işlediği yönündeki görüş ağırlık kazandı. Bununla birlikte bazı Avrupa Birliği ülkeleri yaptırımların artırılması yönünde baskısını artırdı. Bu tablo ile birlikte Avrupa borsaları karışık bir seyir izledi.

ABD endeks vadelileri de karışık bir seyir izlese de, Elon Musk’ın Twitter’ın 9,2% hissesini satın aldığı haberi ile birlikte Nasdaq pozitif ayrıştı. Twitter açılış öncesi 25%’in üzerinde yükselişi işaret etti.

TÜRKİYE

“Enflasyon 20 yılın en yüksek seviyesinde”

TÜİK Mart ayına ilişkin enflasyon rakamlarını açıkladı. Mart ayı enflasyonu 5,46% düzeyinde gerçekleşirken, yıllık bazda enflasyon 61,14% oldu. Aynı dönemde üretici fiyat endeksi aylık bazda 9,19% yıllık bazda 114,97% yükseldi. Bu rakamlarla birlikte enflasyon son 20 yılın en yüksek seviyesinde rekor kırdı.

“ÖNE ÇIKANLAR”

AVUSTRALYA

“Faizde değişiklik beklenmiyor”


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.