Avusturyalı AT&S’nin satış rekoru, Çin’deki fabrikalarından geldi

Güncel


Avusturya merkezli sanayi şirketi AT&S, Çin’deki tesislerinin katkısıyla ciro ve satış rekoru kırdı. Avusturya, Hindistan, Malezya ve Kore’nin dışında Çin’in Chongqing ve Shanghai’deki fabrikalarında üretim yapan şirket, Çin’deki performansından oldukça memnun. Şirketin yaklaşık 7 bin kişiyi istihdam ettiği Çin’deki fabrikaları, üç aylık dönemde hızlı ciro artışına önemli oranda katkı yaptı. Grubun cirosu, 2021/2022 dönemi ilk üç çeyreğinde yüzde 30 oranında artarak 1,15 milyar avroya ulaştı. EBITDA olarak anılan “faiz, vergi, amortisman öncesi” kazanç da yüzde 30’luk artışla 244 milyon avro oldu. Net kazanç ise yüzde 68 oranında yükselerek 62 milyon avroya çıktı. Elde edilen verilere göre yılın bütünü için tahminler yenileniyor. Şirketin cirosu için daha önce hedeflenen yüzde 23 oranı, ilk çeyrekte yüzde 30 oranında bir büyüme gösterdi.

Devre kartı üreticisi, 2025/26 mali yılında yaklaşık 3,5 milyar avroluk satış elde etmek istiyor. Şirket, üç aylık raporunda, Chongqing’deki tesisteki ek kapasitelerin ilk üç çeyrekte en büyük büyüme faktörü olduğunu belirtti. Ayrıca mobil cihazlara yönelik genişletilmiş uygulama portföyü ve modül devre kartları da satışlardaki büyümeye katkı sağladı. Yarı iletkenlerdeki darboğaza karşın şirketin otomotiv sektöründeki satışlarının da arttığı görülüyor.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.