Bağcılar Belediye Başkanlığı’na Özdemir seçildi

Güncel


Bağcılar Belediye Başkanlığı’na AK Parti’nin adayı Abdullah Özdemir seçildi.

Bağcılar Belediye Meclisi bugün yeni Belediye Başkanını seçmek için toplandı. AK Parti Grubu’nun adayı olarak gösterilen Abdullah Özdemir, Bağcılar Belediye Başkanı seçildi. Abdullah Özdemir 37, İYİ Parti’nin adayı Hafize Ayşe Çelebi ise 5 oy aldı. Bağcılar Belediye Meclisi’nde yapılan seçimin ardından Belediye Başkanlık makamında devir teslim töreni yapıldı. Önceki Başkan Lokman Çağırıcı, yeni Başkan Abdullah Özdemir’e görevi devretti.

AK Parti Grup Toplantısı, İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe başkanlığında toplandı. AK Partili Meclis Üyeleri’nin eksiksiz katıldığı toplantıda Lokman Çağırıcı’nın görevden ayrılmasıyla boşalan Belediye Başkanlığı gösterilecek aday üzerine görüşüldü. Görüşmelerin akabinde açıklama yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, adaylarının Abdullah Özdemir olduğunu açıkladı.

Kabaktepe: “Devraldığınız bayrağı daha yukarılara çıkarın”

Grup toplantısında konuşan Kabaktepe, “AK Parti’de bu tip görev değişimleri bir bayrak değişimidir. Elinizde bir bayrak varsa sizden önce birileri o bayrağı taşıdığı için vardır. Dolayısıyla siz de, sizden önce o bayrağı taşıyan arkadaşlarınıza sevgiyi, saygıyı, ahde vefayı göstermelisiniz. Her görev üzerinize bir emanettir. Aziz milletimizin emanetidir. Dolayısıyla görevlerinizi en şekilde yapın, devraldığınız bayrağı daha üst seviyeye çıkarmak için gayret edin.” dedi.

Kabaktepe: “Lokman kardeşimiz başarılı işlere imza attı”

Hizmetlerinden ötürü önceki başkan Çağırıcı’ya teşekkür eden Kabaktepe, “Lokman Çağırıcı kardeşimiz, belediye başkanlığı görevinde Bağcılar ilçesine büyük hizmetlerde bulundu. Sayısız eserlere imza attı. AK Parti’nin eser ve hizmet belediyeciliğini yansıtan en güzel örneklerden biri oldu. 7’den 70’e herkesle kurduğu iletişim ile Bağcılar halkının sevgisini kazandı. Bizde Lokman kardeşimizin hakkını ve hukukunu koruyacağız. Dolayısıyla bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kabaktepe: “Abdullah; genç, tecrübeli ve çalışkan bir kardeşimiz”

Abdullah Özdemir’in önemli işlere imza atacağına inandığını vurgulayan Kabaktepe, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde eser ve hizmet belediyeciliği vizyonumuzla çalışmaya devam edeceğiz. Lokman Çağırıcı kardeşimizin yerine Bağcılar Belediye Başkanlığı’na Abdullah Özdemir kardeşimizi aday gösteriyoruz. Abdullah kardeşimiz, İBB Meclisi’nde Ulaşım ve Trafik Komisyonu olarak çok güzel işlere imza attı. Faydalı hizmetlerde bulundu. Hem genç hem tecrübeli hem de çalışkan bir kardeşimiz olan Abdullah Özdemir’in, Bağcılar Belediye Başkanı olarak da çok başarılı işlere imza atacağına inanıyorum.” Dedi.

Partilerin grup toplantılarını tamamlamasının ardından Belediye Meclisi toplandı. Sağlık sorunları sebebiyle Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Lokman Çağırıcı’nın yerine aday olan meclis üyeleri ilan edildi. Yapılan oylama neticesinde 37 oyla Abdullah Özdemir Bağcılar Belediye Başkanlığı’na seçildi. İYİ Parti’nin adayı Ayşe Hafize Çelebi ise 5 oyda kaldı.

Özdemir: “Bağcılarlı kardeşlerime hizmet edecek olmanın heyecanı içindeyim”


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.