Bakan Soylu 25 Aralık Kahramanlık Panoraması ve Müzesini gezdi

Güncel


Bir dizi ziyaret ve açılışlar için Gaziantep’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Büyükşehir Belediyesi 25 Aralık Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi’ni ziyaret etti.
Gazi şehrin 11 ay boyunca düşmana karşı verdiği mücadeleyi tüm ayrıntılarıyla ziyaretçilerine tekrar yaşatan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 25 Aralık Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ağırladı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile müzeyi gezen Bakan Soylu, yapım ve içeriğin oluşturulması süreci hakkında bilgi aldı, müzede bulunan eserleri inceledi. Soylu, ziyaretin sonunda emeği geçenlere teşekkür etti, anı defterini imzalayarak günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Soylu: Gazi şehrin kahramanlarına minnet ve şükranl, özgürlük, namus ve onur borçluyuz

Bakan Soylu, ziyaret sonunda imzaladığı anı defterine şunları yazdı:
 “Cümlelerle tarif edemeyeceğim kadar, tarihi anlatımın bu kadar etkilemesi, bu ülkeyi sahipsiz, düşman çizmesini dost eli zannedenler, tarihi unutanlar gelsin ve görsünler. Kahraman bir milletin ahfadıyız. Onlara layık olabilmek, Gazi şehrin kahramanlarına minnet ve şükranla, özgürlük, namus ve onur borçluyuz. Allah bizleri onlara mahcup etmesin. Allah ezanlarımızı, bayrağımızı bu coğrafyada eksik etmesin. Yapanlara da teşekkür ediyorum.”

 

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.