Bilgehanelerde Çanakkale coşkusu

Güncel


Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgehaneler’de Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Meram Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen “Dönmeyi Düşünmeyenlerin Destanı: Çanakkale” adlı program kapsamında öğrenciler tarafından hazırlanan “Bayrak” ve “Çanakkale” temalı resim sergisi açıldı.

Programda daha sonra öğrencilerin cepheye giden askerleri, ailelerini ve kahramanlıklarını canlandırdığı gölge oyunu yapıldı. Gölge oyununa Bilgehanelerin müzik eğitmenlerinin canlı icra ettiği türküler eşlik ederken; katılımcılar duygulu anlar yaşadı. Seyirciler arasında oturan öğrencilerin bir anda ayağa kalkıp sırayla Necip Fazıl Kısakürek’in Sakarya Şiiri’ni okuması ise salonda coşkuyu artırdı.

Bilgehaneler arası gerçekleştirilen Bayrak Temalı Resim Yarışması’nda dereceye girenlere ödüllerinin de verildiği programın sonunda katılımcılara şehitlerin anısına üzüm hoşafı ve ekmek ikramı edildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Atabey Gençlik Projesi çatısı altında Konyalı çocuklara hizmet veren Bilgehaneler, 4. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrencilere milli-manevi eğitimler, ders destek programları, atölye ve etkinlikler düzenliyor. Ayrıca 4. sınıflara Hafızlık Hazırlık Programı ve 8. sınıflara LGS Hazırlık Programı ile de öğrencileri geleceğe hazırlıyor.

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.