Borusan Sanat’tan dopdolu bir program

Güncel


Hem fiziki hem de çevrimiçi konserlerine devam eden Borusan Sanat’ın bu haftaki programı dopdolu! Borusan Quartet’in 14 Mart Pazartesi günü saat 20.00’de piyanist Iraz Yıldız’ı konuk edeceği “Piyanoyla Bir Akşam” başlıklı konserin yanı sıra, Borusan Müzik Evi’nde 17 Mart Perşembe günü saat 21.00’de Rycardo Moreno Trio ve Cenk Erdoğan, ardından 18 Mart Cuma günü saat 21.00’de Anıl Eraslan “Eponj” ve Michael Zerang izleyicisi ile buluşuyor.

Borusan Quartet’ten “Piyanoyla Bir Akşam”

Borusan Quartet’in 14 Mart Pazartesi günü saat 20.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’ndaki konserinde Maurice Ravel, Edvard Grieg, Erik Satie ve Frédéric Chopin’in yapıtlarından bir seçki izleyicisi ile buluşacak. Borusan Quartet, genç ve başarılı piyanist Iraz Yıldız’ı konuk edeceği bu konserde, sanatçı ile birlikte Schumann’ın incelikli fikirleriyle bezediği Piyanolu Beşlisi’ni seslendirecek.

Konser öncesinde Serhan Bali ve Aydın Büke 19.00-19.30 arası Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda program üzerine söyleşiler gerçekleştirecek.

Birbirinden farklı projeler yeniden Borusan Müzik Evi’nde!

Grammy Ödüllü müzisyenler Borusan Müzik Evi’nde! 

17 Mart saat 21.00’de Borusan Müzik Evi, Grammy ödüllü Türkiyeli bir müzisyen ve Latin Grammy ödüllü bir İspanyol gitarcıyı sahnesinde bir araya getiriyor. Anadolu’nun binlerce yıllık ezgilerini günümüze taşıyan, onları farklı kültürlerle birleştirerek ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden Cenk Erdoğan, Bağlantılı Kopukluk albüm projesinden Rycardo Moreno Trio ile buluşuyor. Fiziksel olarak birbirinden oldukça uzak, ancak tarih ve kültürleri ile birbirine oldukça yakın iki ülkeden bu iki cesur müzisyen, dil farklılığına ve mesafenin uzaklığına rağmen birlikte kültürün ve müziğin kopmaz bağını yeniden kuruyorlar.

 

Berlin’de doğan bir proje, Borusan Müzik Evi’nde!

18 Mart saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde Marie Takahashi, Anıl Eraslan ve Antonio Borghini’den oluşan Eponj ve Michael Zerang izleyicisi ile buluşuyor. 2019’dan bu yana çalışmalarına hız veren Berlin merkezli topluluk Eponj, yazılı ve sözlü besteleri doğaçlama ile bütünleştirmede farklı olasılıkları keşfeden yepyeni ve güçlü bir doğaçlama hareketinin kahramanları arasında. Eponj, davulcu Michael Zerang ile iki yıl önce Berlin’de yaptıkları ortak çalışmadan sonra, Borusan Müzik Evi’ndeki bu konserde dörtlü olarak çalacaklar.

 borusansanat.tv bu hafta dopdolu!


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.