Büyükşehir Belediyesi Başkentli muhtarları dinliyor

Güncel


Ankara Büyükşehir Belediyesi, ortak akıl ilkesi doğrultusunda muhtarlardan sivil toplum kuruluşlarına kadar toplum kesimleriyle görüşmelerini sürdürüyor. Muhtarlıklar Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Muhtarlar Müzakere Ediyor” programının ilki Kızılcahamam’da gerçekleştirildi. Toplam 50 muhtarın bir araya geldiği programda ilçelere ait talep ve şikâyetler Büyükşehir Belediyesi yetkililerine iletildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent yönetiminde ‘ortak akıl’ ilkesini benimseyerek toplumun her kesimiyle görüş alışverişinde bulunmaya devam ediyor.

Muhtarlıklar Daire Başkanlığı’nın hayata geçirdiği ve ilki Kızılcahamam’da düzenlenen “Muhtarlar Müzakere Ediyor” programına 25 ilçenin Muhtar Dernek Başkanlarının da aralarında yer aldığı toplam 50 muhtar katıldı.

BAŞKENTLİ MUHTARLAR SORUNLARINI VE TALEPLERİNİ DİLE GETİRDİ

Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yıl boyu devam edecek olan muhtar buluşmalarında, mahalle ve bölge sorunları masaya yatırılarak birçok talebin daha kısa sürede çözülmesi amaçlanıyor.

ASKİ Genel Müdürlüğü, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Kent Estetiği Daire Başkanlığı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkililerin de yer aldığı Kızılcahamam’daki ilk toplantıya katılan Başkentli muhtarlar, kaldırımdan asfalta altyapıdan sosyal ihtiyaçlara kadar tüm sorunlarını yetkililere iletme fırsatı buldu.

KENT YÖNETİMİNDE ORTAK AKLIN ÖNEMİ

Başkentlilere daha iyi ve kaliteli hizmet sunabilmek için her kesimi dinlemeye özen gösterdiklerini özellikle de mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmeyi sürdüreceklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanı Önder Yanmaz, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Muhtarlar Müzakere Ediyor’ programımızın ilkini Kızılcahamam’da başlattık. Başkanımız Mansur Yavaş’ın yönetim anlayışı doğrultusunda ilk etapta 25 ilçenin Muhtar Dernek Başkanları ile de bir araya geldik. Yıl boyunca ilçe ilçe bütün muhtarlarımızla görüşerek ilgili birimlerimizle muhtarlarımızın sorunlarını ve taleplerini dinleyeceğiz. Muhtarlarımıza ayrıca etkili iletişim dersi de vereceğiz. Ortak akıl ilkesi doğrultusunda muhtarlarımızla çalışmaya devam edeceğiz.”

Kızılcahamam’da düzenlenen programa katılan Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Tatlısu da bölge sorunlarını yakından takip eden muhtarlarla görüş alışverişinde bulunmanın önemine dikkat çekerek, “Muhtarlarımızın isteklerini dikkatlice dinledik ve not aldık. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı olarak muhtarlarımızla olan ilişkimizi artırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz”dedi.

MUHTARLARDAN BAŞKAN YAVAŞ’A TEŞEKKÜR


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.