Büyükşehir-KAHEV iş birliğinde eğitime destek

Güncel


Bu güne kadar 2 bini aşkın çocuğa burs veren ve 300’e yakın devlet okuluna; kütüphane yapımı, laboratuvar kurulumu ile yenileme çalışmalarına kadar birçok alanda destek veren Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV); Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Kent Konseyi’nin iş birliğinde, Balıkesir’de muhteşem bir konser verdi. Konser programı öncesinde Balıkesir Kent Konseyi ve Balıkesir Tabip Odası’nın birlikte düzenlediği; “Pandemide Gençlerin Gözüyle Maskeli Yaşam” kompozisyon yarışması, “Pandemide Neler Çektik” fotoğraf yarışması ile “Çocuk Gözüyle Maskeli Yaşam” resim yarışmasının sergisi ve ödül töreni gerçekleştirildi. “Doktorlar Eğitim için Söylüyor” projesi kapsamında; ilki Antalya’da gerçekleştirilen konserin, ikincisi Balıkesir’de yapıldı. Ülkenin dört bir yanından Balıkesir’e gelen hekimler, Avlu Kongre Merkezi’nde düzenledikleri konserin geliriyle, Balıkesir’de maddi imkânsızlıklar yaşayan öğrencilere, ilköğretimden üniversiteye kadar burs imkânı sağlayacak.

Ali Çakar sürpriz yaptı

İskender Ozan Toprak sanat yönetmenliğinde senfoni orkestrası eşliğinde gerçekleşen Türk Halk Müziği konserinde ülke genelinden kadın-erkek; tıp ve diş hekimleri, Anadolu’nun pek çok coğrafyasından birbirinden güzel eserler seslendirdi. Sahneye kurulan dev ekranlardan yansıtılan görüntüler, eserlere eşlik ederek müzikseverlere görsel bir şölen yaşattı. Konsere sürpriz yaparak katılan Balıkesirli TRT sanatçısı Ali Çakar’da en sevilen Balıkesir türkülerini seslendirerek dinleyicileri mest etti. Konser sonunda; KAHEV’in kurucularından vakıf üyesi Dr. Tülin Pınar Eser, Proje Koordinatörü vakıf üyesi Dr. Nefise Akdemir, sanat yönetmeni İskender Ozan Toprak ve konuk sanatçı Ali Çakar’a plaket ve çiçek takdim edildi. Konsere; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Birol Şahin, Balıkesir Tabip Odası Başkanı Dr. Necdet Uçan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve aynı zamanda Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Akif Şencan ile çok sayıda vatandaş katıldı. Eğitime destek olmak amacıyla gerçekleştirilen konserler; Bursa, Eskişehir, İzmir, Batman, Ankara, İstanbul gibi farklı illerde de devam edecek.

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.