CHP İstanbul İl Gençlik Kolları: “Güvenilir ve sağlıklı barınma öğrencinin hakkıdır”

Güncel


Günden güne artan KYK sorunları bu sefer kendisini Esenyurt ilçesinde gösterdi. Esenyurt’ta KYK Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler yemekhanede olan hijyensizlik ve denetimsizlik yüzünden endişeli ve öfkelilerini sosyal medya dile getirdi. 

Sosyal medyaya düşen haberler üzerine CHP Gençlik Kolları harekete geçti. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik konuyla ilgili “İstanbul Gençlik Kollarımız bugün 17.00’de Esenyurt KYK Kız Öğrenci Yurdu önünde yemek ikramı yapacak. Sadece Esenyurt’ta değil, bir çok yurtta bu sorunun olduğunu biliyoruz. Hiçbir öğrenciyi sorunlarıyla baş başa bırakmayacağız, bu ülkenin aydınlık gelecekleri sahipsiz değil!” paylaşımı yaptı.

ÖĞRENCİ SAĞLIĞINDAN ÖNCE İHALE

Yurtta yaşanan olaylarda  konuşan öğrenciler yemeklerinden saç ve taş çıktığını hatta küflü yemeklere mecbur bırakıldıklarını belirttiler. Çalışan memurların da aynı sıkıntıdan mağdur oldukları ancak yemekhane şirketlerinde ihale sistemi uygulandığı için   ellerinden bir şey gelmediklerini belirttiler.

SÖZ VERDİK ÇÖZECEĞİZ

CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Aydın yurt önünde yaptığı açıklamada  KYK yurtlarında yaşanan bu vahim olaylarda asıl amacın öğrencilerin  cemaat ve tarikat yurtlarına mecbur bırakılması olduğunu belirtti. Aydın normal bir KYK yurdunda devletin denetiminde olan bir yurtta, bu durumların yaşanmasının  kabul edemez  bir skandal olduğunu vurgulayarak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarından bu sorunların çözüleceğinin sözünü verdi.

ÖĞRENCİLER YALNIZ DEĞİL ORADA OLACAĞIZ

Aydın yaptığı açıklamanın sonunda  Esenyurt KYK Kız Öğrenci Yurdunda yaşanan bu olaylarda öğrencilerin yanında olduğunu belirterek yurt önünde bir yemek dağıtımı yapılacağını ve öğrencilere destek verileceğini açıkladı.

 

BASIN AÇIKLAMASI

Değerli kamuoyu,


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.