CHP’li Soyluçiçek: “İktidar bu sefer de suçu savaşa attı!”

Güncel


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın, “Ukrayna krizi derinleşerek devam ediyor. Bu savaşın etkileri on yıllar sürecek” söylemleriyle ilgili değerlendirmede bulundu.

“MAĞDURU OYNUYOR, HALKI KANDIRIYOR”

İktidarın sadece eleştiride bulunduğunu herhangi bir somut adım atmadığını belirten Başkan Soyluçiçek, ” İktidar her zaman aynısını yapıyor. Ukrayna’da kriz var, Rusya savaşta, ABD darda diyerek Türkiye’yi hiç hicap durmadan Avrupa ile kıyaslıyor, kriz yok, sadece sıkıntı var diyerek halkı kandırmaya çalışıyorlar. Beceriksizliklerini savaşla kapatmaya çalışıyorlar. Bugün de Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklamalarda bulundu.Ukrayna krizi derinleşerek devam ediyor. Karşılıklı hatalar, yeni güç dengesi arayışları ve kısa vadeli çıkar hesapları, orta-uzun vadede büyük stratejik kayıplara ve insani dramlara neden olacak. Yeni bir soğuk savaş dönemine girdik. Bu savaşın etkileri on yıllar sürecek” ifadelerini kullandı. Tarımı kendi elleriyle bitiren, sanayiyi kendi elleriyle yok eden, şeker fabrikalarını özelleştiren, yancılarını ve kendini besleyen, zam üstüne keyfi zam koyan iktidar kendinde hiç suç yokmuş gibi gelmesi öngörülen büyük çaplı ekonomik krizi yine savaşa bağladı. Halka bizlik sorun yok mesajı vererek düpedüz yalan beyanlarla vatandaşın aklıyla oynamaya çalıştı. Hatalarını kapatmak için yine dış güçleri öne sürerek mağduru oynadı” şeklinde konuştu.
Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.