Çin, dünya ekonomisinin istikrarlı büyümesine katkıya hazır

Güncel


Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, ekonomik yapının düzeltilmesi, özellikle sanayi sektörünün geliştirilmesi alanında Çin’in dünya ülkeleri için iyi bir örnek sunduğunu ve dünya ekonominin kalkınmasına daha büyük katkı yapacağını belirtti.

Birleşmiş Milletler (BM) Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) tarafından yayımlanan raporda, başlıca gelişme hedeflerini gerçekleştiren Çin’in kaydettiği ekonomik başarının dünyayı şaşırttığı, başka gelişmekte olan ülkelerin kendi durumlarına göre Çin’in ekonomik yapının düzeltilmesinde elde ettiği deneyimleri paylaşabileceği bildirildi.

Wang bugün Beijing’de düzenlenen olağan basın toplantısında, “Ekonomik küreselleşme sürecine etkin olarak katılan Çin, küresel değer ve tedarik zincirinin önemli bir halkası haline geldi, özellikle Kovid-19 salgını döneminde küresel piyasadaki istikrarın korunması için önemli bir rol oynadı” ifadelerini kullandı.

Çin’in gelişme deneyimlerine göre, ekonominin hızlı büyümesi ve ekonomik yapının düzeltilmesinin aynı zamanda gerçekleştirilebileceğini belirten Wang, dünya ekonomisinin istikrarlı, sağlıklı ve sürdürülebilir gelişmesi için Çin’in daha büyük katkı yapmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi. 

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.