Consus Enerji’nin halka arzı

Güncel


Global Yatırım Holding A.Ş, bağlı ortaklığı Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş’nin halka arzına yönelik bilgilendirme yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şunlar aktarıldı:

”Şirketimizin yüzde 100 oranında bağlı ortaklığı olan Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş’nin (Consus Enerji) halka arzına yönelik olarak, esas sözleşmenin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na yapmış olduğu izin başvurusunun uygun bulunmasının ardından, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğüne yapılan başvuru da olumlu sonuçlanmış olup, bakanlık izninin alınmasının ardından Consus Enerj’nin esas sözleşme değişikliği için gerçekleştirilen genel kurul da tamamlanarak Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde ilan edilmiştir. Böylece Consus Enerji’nin esas sözleşmesinin SPK mevzuatına uygun hale getirilmesiyle ilgili tüm işlemler tamamlanmıştır.”

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.