Coşkunöz Eğitim Vakfı, Katmanlı Üretim Eğitim ve Deneyim Merkezi KÜME’yi faaliyete geçirdi

Güncel


Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV), mesleki ve teknik eğitimde öncü olmaya ve sanayide nitelikli insan kaynağına yönelik yeni projeler üretmeye devam ediyor.

Coşkunöz Eğitim Vakfı sanayinin lokomotifi Bursa’da, üretimin dinamiklerini teknolojiyle birleştiren yepyeni bir atılım gerçekleştirdi.

KÜME ( Katmanlı Üretim Eğitim ve Deneyim Merkezi ), Türkiye’nin “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi” vizyonuyla geleceğin teknolojisi katmanlı üretime odaklanıyor. Katmanlı üretimle ilgilenen tüm öğrenci, çalışan, uzman ve akademisyenlere eğitim ve deneyim imkanı sunuyor.

Bu eğitimler sayesinde, Türkiye’deki Katmanlı Üretim uzmanlarına global ölçekte geçerliliği olan diploma programları ile sanayiye yetkin insan gücü kazandırılması amaçlanıyor.

Sanayi-Üniversite iş birliğine yönelik çok önemli bir adım olan eğitim ve deneyim merkezinde, ulusal ve uluslararası birçok kurum ile proje iş birlikleri yapılacak.

KÜME, araştırmacılara kaynak ve farklı teknolojiler ile çalışan 3B Yazıcı altyapısı sağlayarak Ar-Ge’ye ve bilimsel bilgi üretimine de katkı verecek.

Kurulduğu 1988 yılından bu yana sanayiye yönelik nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi, eğitim ve istihdama katkı sağlama hedefiyle binlerce gencin hayatına dokunan Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV), yeni bir projeye daha imza atıyor. Bu alanda öncü olma vizyonu doğrultusunda projelerini günün ihtiyaçlarına göre sürekli güncelleyen CEV, Sanayi Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından geleceğin ilk 10 teknolojisi arasında gösterilen ve sanayi raporlarında 3B Yazıcılar ile üretim adıyla da bilinen katmanlı üretim teknolojilerine yönelik Türkiye’nin ilk Katmanlı Üretim Eğitim ve Deneyim Merkezi KÜME’yi eğitimin hizmetine sundu.

KÜME’deki eğitimler, Avrupa Katmanlı Üretim Kalifikasyon Ağı–Üniversite-Sanayi iş birliğiyle gerçekleştirilecek

KÜME’de katmanlı üretime yönelik eğitimlerin yanı sıra Avrupa Katmanlı Üretim Kalifikasyon Ağı–Üniversite-Sanayi iş birliği modeliyle uluslararası geçerliliği olacak 120 saatlik bir diploma programı düzenlenecek. Eğitimde görev alacak eğitimciler katmanlı üretim teknolojileri hakkında ulusal ve uluslararası projelerde yer almış ve bu konulara liderlik etmiş akademisyenlerden oluşuyor.

Coşkunöz Eğitim Vakfı, Katmanlı Üretim Merkezi ile 3B Yazıcı Eğitimlerini de hayata geçirecek.

Üniversite öğrencilerine yönelik 40 saatlik ücretsiz Katmanlı Üretim Farkındalık Eğitimleri veren CEV; sanayinin çok yakında ihtiyaç duyacağı, 3B Yazıcı kullanabilen, katmanlı üretim mantığı ile düşünebilen nitelikli iş gücüne katkı sağlamayı hedefliyor.


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.