Crotone Limanı’nın kruvaziyer operasyonlarının yönetilmesi

Güncel


Global Yatırım Holding A.Ş’nin bağlı ortaklığı Crotone Limanı’nın kruvaziyer operasyonlarının yönetilmesine ilişkin imtiyaz sözleşmesi imzaladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, şu bilgiler verildi:

”Şirketimizin dolaylı bağlı ortaklığı Global Ports Holding Plc (GPH), İtalya’da Güney Tiren ve İyonya Liman Başkanlığı ile Crotone Limanı’nın kruvaziyer operasyonlarının yönetilmesine ilişkin olarak 4 yıllık (yenilenebilir) bir imtiyaz sözleşmesi imzalayarak portföyüne eklediğini şirketimize bildirmiştir.
GPH, kendi global deneyimi ve işletme modelini Crotone kruvaziyer liman operasyonlarını yönetmek için kullanacaktır. İmtiyaz hükümleri uyarınca, GPH limanın operasyonel perfomansını artırmak, çevresel koruma ve güvenlik alanlarında iyileştirme sağlamaya yönelik olarak sistem, ekipman ve teknoloji yatırımları yapacaktır. Crotone yolcu limanı, küçük ve orta ölçekli yolcu gemilerine transit, inter-porting ve homeporting (ana liman) operasyonları sağlamakta; ayrıca geniş bir yelpazede ek hizmetler de sunmaktadır. Crotone, Güney İtalya’da Calabria bölgesinde yer alan, doğal güzellikler ve arkeolojik açıdan önemli bir lokasyondur.” 

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.