Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu

Güncel


Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Milletimizin ve tüm müslümanların Berat gecesini canı gönülden tebrik ediyorum. Hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Önümüzdeki ağustos ayında partimiz 21 yaşını kasım ayında da iktidarımız 20 yılını geride bırakıyor. Bir büyük davanın neferleri olarak AK Parti bayrağı altında yola nasıl niçin ve hangi şartlarda çıktığımızı muhasebesini her fırsatta yapmaya çalışıyoruz.

Öncelikle şu hususun altını tekrar çizmek isterim. Biz AK Parti’yi istişare ile kurduk en büyük istişareyi de milletimiz de yaptık. Attığımız her adımda önce milletimize onunla birlikte teşkilatlarımızın gözüne bakarak partimizin genel merkezinden il ve ilçe teşkilatlarına kadar her kademesinde kurumsal işleyişin partinin yürümesini fevkalade bir durum olmadıkça Merkez Yürütme Kurulu Merkez Karar ve Yönetim Kurulu meclis kurulu toplantılarını belirli periyotlarla titizlikle gerçekleştirmeye özen gösterdik.

Ziyaretlerimizde teşkilatlarımız da bir araya gelmemize vesile olan genişletilmiş il danışma Meclisi toplantılarına mutlaka katılıyoruz. Dünyada bölgemizde ve ülkemizde yaşanan nice meseleyle nice krize nice gelişme ile uğraşırken parti çalışmalarını da asla ihmal etmedik etmiyoruz.

1 Ekim Salı günü milletvekillerimizle yaptığımız sohbet toplantılarının dördüncüsünü gerçekleştirdik, bugün sizlerle birlikteyiz.

Ortak aklın ürünü fikirleri kayıt altına alıyoruz. Kadim davamızın bize gösterdiği istikamette yol yürürken partimizin 21 yıllık birikimi ışığında daha büyük hedeflere yöneliyoruz. Elbette kimi zaman konjonktürel dalgalanmalar günlük telaşlar geçici olduğunu bildiğimiz sıkıntılar hepimizi bunaltıyor, ama gittiğimiz yolun doğru olduğunu biliyoruz.

Bugüne kadar girdiğimiz 15 seçimin istisnasız tamamında sandıktan açık ara 1. parti olarak çıkmamız milletimizin bu duruşumuzu gördüğünü takdir ettiğini desteklediğini gösteriyor. 2023 seçimlerinin arefesindeyiz bir kez daha milletimizin huzuruna çıkacak geçmişin hesabını verecek gelecek de yapacaklarımızı ortaya koyacak, sonraki 5 yıl için seçmenden ruhsat isteyeceğiz.

Şüphesiz her seçim önemlidir. Her seçim hayati, her seçim belirleyicidir ama 2023 seçimleri Ak Parti’nin bunun yanında Cumhur İttifakı’nın geleceğinin ötesinde ülkemizin ve milletimizin kaderi bakımından gerçek anlamda bir yol ifade edecektir.

Bu seçimde öncelikle Türkiye’yi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılını aktif ettiğimiz büyük hedeflerine ulaştırarak ülkemizin demokrasi ve kalkınma kazanımlarını korumanın peşindeyiz. Bununla kalmıyor, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek milletimizi asırlık özlemlerine kavuşturmanın taahhüdünü ediyoruz.

Türkiye’nin son 20 yılına damgasını vuran her eserimiz de her hizmetimizle her projemizle her siyasi ekonomik sosyal ve formumuza İşte bu büyük gayeyi hayata geçirmek için gereken altyapıyı kurmaya çalışıyoruz.


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.