Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE’li iş insanları ve yatırımcılarla gerçekleştirilen toplantıda konuşuyor

Güncel


Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti münasebeti ile sizlerle bir araya gelmekten duyduğum memnuniyeti özellikle ifade etmek istiyorum. Değerli kardeşim Şeyh Muhammed bin Zayid’in Kasım ayındaki ziyareti ile Türkiye Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerinde yeni bir dönemi başlattık.

Ticari ilişkilerin geliştirilmesi yatırımların artırılması konusunda güçlü bir müşteri ile diye dün yaptığımız görüşmelerde bu karşılıklı anlayışı bir kez daha teyit ettik. 13 anlaşmayı imzalamış olduk.

Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye’nin Körfez bölgesindeki başlıca ticaret ortağıdır. İkili ilişkilerimizde duraksama yaşanan dönem de dayı ticari ilişkilerimiz hacmini korumuş özel sektörlerimiz arasındaki ortaklıklar canlılığını muhafaza etmiştir.”

Ayrıntılar geliyor…
Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.