Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gülhane Camii’nin açılış törenine katıldı

Güncel


Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Bugün Sağlık Bilimleri Üniversitemizin Kulliyesi içerisinde gerçekten muhteşem bir mescidin açılışını yapıyoruz. Burada emeği geçenleri şahsım milletim adına özellikle tebrik ediyorum. Buranın yapımında Ziraat Katılım’ın ciddi bir emeği oldu. Bundan dolayı da Ziraat Katılım’a çok çok teşekkür ediyoruz Ve hakikaten burada Gülhane Üniversitesi Hastanesi’nin içinde böyle bir mabedin olması, üniversitemizin tamamiyle manevi boyutunu inşallah güçlendiren bir eser olması bakımından çok önemli. Rabbimiz ne buyuruyor; ‘Kim benim için dünyada bir mescid inşa ederse bende onlar için cennette bir saray inşa ederim.’ diyor.

İnşallah bu mescidin, bu caminin yapımında emeği olanları tekrar şahsım milletim adına tebrik ediyorum, öğrencilerimizin gerek kız gerek erkek, onlar için de hazırlanmış olan çalışma mekanlarının gayet iyi olduğunu gördüm. bundan dolayın da işin mimarı boyutuna özen gösterdiklerinden dolayı mimarından işçisine, yüklenici firmaya da çok çok teşekkür ediyoruz. Bu güzel eserin Ankaralılara hayırlı olmasını diliyorum.”

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.