Cumhurbaşklanı Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Rama ile ortak basın toplantısı düzenliyor

Güncel


Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Sizleri en kalbi duygularımla saygıyla selamlıyorum. Az önce 7 anlaşmayı ilgili arkadaşlarımız imzaladılar. Bu anlaşmanın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugün bizi bağrına basan Arnavut makamlarına teşekkür ediyorum.

2019 yılında meydana gelen Bu depremde Türkiye’deki kardeşleriniz olarak sizin acınızı da yüreğimizde hissettik gerçek dost çağrılmadan koşandır inancı ile deprem haberini alır almaz hemen harekete geçtik.

Türk yardım ekipleri yaraların süratle sarılması sıkıntıların hafifletilmesi amacıyla çok yoğun gayret sarfettiler. Bizde yürütülen bu çalışmaları değerli dostum sayın Edi Rama ile sık sık görüşerek yakından takip ettik.

Söz verdiğimiz gibi depremde evleri yıkılanlar için Mert şehrinde yaptırdığımız deprem konutlarının teslimini bugün gerçekleştirdik.”

Ayrıntılar geliyor…

 

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.