Dagi Giyim’den SPK başvurusu

Güncel


Dagi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş, kayıtlı sermaye tavanı artırımı ve tavan geçerlilik süresi uzatımına ilişkin SPK’ya başvurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

”Şirketimizin kayıtlı sermaye sisteminde mevcut tavanı olan 150.000.000 TL tutarının 600.000.000 TL’ye artırılması ve geçerlilik süresinin 2022-2026 yıllarını kapsayacak şekilde 5 yıl uzatılması için esas sözleşmenin ‘Çıkarılmış sermaye ve paylar’ başlıklı 7. maddenin tadil edilmesine ve bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulmasına, gerekli izinlerin alınmasını takiben Ticaret Bakanlığına başvurulmasına ve alınan izinler doğrultusunda yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verilmiştir. Karar doğrultusunda Sermaye Piyasası Kurulu’na 18.01.2022 tarihi itibariyle müracaat edilmiştir.”

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.