Ege Gübre’nin iskele kapasite artışı ve dip taraması projesi

Güncel


Ege Gübre Sanayii A.Ş’nin iskele kapasite artışı ve dip taraması projesi için aldığı ”ÇED olumlu” kararının iptali istemiyle dava açıldı.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler aktarıldı:

”Şirketimizin İzmir’in Aliağa ilçesi Çakmaklı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan mevcut liman tesislerimizdeki iskelelerimizin her birinin 100’er metre uzatılması için planlanmış bulunan iskele kapasite artışı ve dip taraması projesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 28.01.2022 tarih ve 2824510 sayılı yazısıyla ‘ÇED olumlu’ kararı verilmiştir. Yatırımla ilgili olarak ÇED raporunun hazırlanması ve müracaatı süreçlerinin yürütülmesi konusunda danışmanlık sözleşmesi imzaladığımız firmadan edindiğimiz bilgiye göre, bölgemizde faaliyette bulunan özel başka bir iskele işletmecisi şirket tarafından ‘ÇED olumlu kararının’ iptali istemiyle, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı aleyhine İzmir 6. İdare Mahkemesi Başkanlığında 2022/555 esas numarasıyla dava açılmıştır. Şirketimiz bu davaya hak sahibi olarak müdahil olma kararı almıştır. Ayrıca, böyle bir davanın açılmış olması şirketimizin 2022 yılı limancılık faaliyetlerini etkilemeyecek olup, gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.