Emtia ve para piyasası

Güncel


BRENT Dün 87.70-89.67$ bandında hareket eden Brent Petrol’de günü %0.35 oranında yükseli ile 88.44$ seviyesinden tamamladı. Son dönemde etkili olan yükseliş trendinde bir bozulma görmüyoruz. Ancak ivmenin azaldığını söyleyebiliriz. Ayrıca kısa vadeli göstergelerde de görülen hafif bozulma teknik açıdan kar satışlarının etkili olabileceği gösteriyor. Brentte 85.80$ seviyesi kritik nokta olarak takip ediyoruz. Bu seviyenin üzerinde trend geçerliliği koruyacaktır. Ancak 85.80$ desteğinin kırılması brentte baskıyı arttıracaktır. 85.80$ seviyesinin altında yaşanacak hareketlerde ilk etapta 79.50$ seviyesine kadar geri çekilme beklenilebilir. 90.50 $ seviyesi ise ilk direnç konumunu koruyor

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da son günlerde etkili olan satış baskısının dünde devamı görülürken, Etkili olan satışlar ile kısa vadeli yükselen trend desteğide kırıldı ve 1794.95 seviyesinden kapanış gerçekleşti Etkili olan satışlar sonrasında teknik göstergelerde güç kaybının belirginleştiğini görülüyoruz. Kısa vadeli ara desteklerinde kırılmış olması teknik açıdan diğer olumsuz unsurlar olarak karşımıza çıkıyor. Geri çekilmenin devamı halinde kısa vadeli destekler olarak 1872 ve 1758 seviyeleri takip edileblir. 1814 seviyesini ise ilk direnç olarak verebiliriz.

GRAM ALTIN Gram/Altın’da dün satıcılı bir seyir izlenirken, gün %0.85 oranında değer kaybı ile 787.81 seviyesinden tamamladı. 805 seviyelerinde etkili olan satışlar ile 786’a kadar geri çekilen Gram Altın’da Gün içi grafiklerde göstergelerin toparlanıyor olması 786 seviyesinin üzerinde tepki alımlarının etkili olabileceği gösteriyor. Bu desteğin üzerinde etkil iolabilecek gün içi ataklarda ise 795 ve 811 seviyeleri kısa vadeli dirençler olarak takip edilebilir.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’de güç kaybı dünde etkili olurken, dün %3.31 oranında değer kaybı ile 22.72 seviyesinden gün tamamlandı. Son günlerde satış baskısı ivme kazanırken, kısa vadeli desteklerin hızla kırıldığını görüyoruz. Dün 23.40$ desteğinin de altına sarkan gümüşte artık 22.00 – 21.40 bandını ilk önemli destekler olarak takip edeceğiz. Bu destek bandına kadar yaşanabilecek geri çekilme sonrasında tutunma çabası ve tepki denemeleri görebiliriz.

EUR/USD Euro/USD paritesinde dün gevşeme eğilimi hızlanırken, dün %0.89 oranında düşüş ile 1.1143 seviyesinden kapanış gerçekleşti. Son haftalarda üzerinde hareket edilen ve önemli destek noktası olarak gördüğümüz 1.1200 sevyesinin de kırılmı olmasını olumsuz buluyoruz. Bu seviye artık direnç konumuna geçerken 1.12 seviyesinin altında geri çekilmenin devam beklenilebilir. 1.050 ve 1.000 seviyeleri artık kısa vadeli alt destekler olarak takip edilebilir.

DXY DXY endeksinde yükseliş hareketi ivme kazanırken, son aylarda altında hareket edilen ve önemli direnç seviyesi olarak takip ettiğimiz 96.90 seviyesinin kırıldığını görüyoruz. Bu seviyeyi artık kısa vadeli hareketlerde ilk destek seviyesi olarak takip edeceğiz. Teknik göstergelerin pozitif görünümü trendin devamını destekliyor. 96.90 seviyesinin üzerinde yaşanacak yükselişlerde ise 97.60 ile 99.50 seviyeleri kısa vadeli dirençler olarak takip edilebilr.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.