Emtia ve para piyasası

Güncel


BRENT Haftaya pozitif başlayan Brent Petrol’de yükseliş trendi etkisini sürdürürken, dün %0.81 oranında değer kazanımı ile 94.66$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Teknik göstergelerdeki karışık görünüme rağmen şimdilik göstergelerde net bir bozulma görülmüyor. Kısa vadeli hareketlerde 94.50 $ direncinin üzerinde trendin devamı beklenilebilir. Ancak bu seviyenin altına inilmesi kısa vadeli düzeltme hareketini beraberinde getirebilir. 97 ve 100$ seviyelerini kısa vadeli dirençler olarak verebiliriz. 92.20 $ seviyesi ise olası kar realizasyonlarında ilk ara destek notası olarak takip edilebilir.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da yükseliş hareketi ivme kazanırken, dün %0.67 oranında değer kazanımı ile 1871.88$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Sabah saatlerinde 1877$ direnci test edilirken, göstergelerde pozitif görünüm korunuyor. Gün içi grafiklere baktığımızda ise kısa vadeli göstergelerde sınırlıda olsa güç kaybı görülüyor. Orta vadeli hareketler açısından kritik nokta olan 1877$ seviyesinin kırılması pozitif görünümün devamını destekleyecektir. Ancak son günlerde yaşanan hızlı yükseliş kar satışlarının görülme olasılığını arttırıyor.

GRAM ALTIN Mevcut jeopolitik gündem Ons cephesinde yükselişi hızlandırırken, bu gelişme Gram altında da güç kazanımını arttırıyor. Dün etkili olan yükseliş ile %1.18 oranından değer kazanarak 818.24TL seviyesinden gün tamamlandı. Son günlerde yaşanan yükseliş sonrasında saatlik grafiklerde göstergelerin zayıfladığını görüyoruz. Bu görünümde gün içi kar satışlarnın yaşanma olasıllığını arttıyor. 811TL seviyesi gün içi destek notası olarka takip edilebilir. Bu desteğin kırılması geri çekilmeyi hızlandıracaktır

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’te yükseliş hareketi güç kazanırken, dün %1.14 değer kazanımı ile 23.6$’dan kapanış gerçekleşti.. Kısa vadeli göstergelerde görünüm pozitif yönde. 23.40$ seviyesinin üzerinde gerçekleşen kapanış kısa vadeli yükseliş hareketi açısından olumlu. 23.40$’un üzerinde kısa vadeli atağın devamı beklenilebilir. 24.80-25.40 seviyeleri ilk dirençler olarak takip edilebilir.

EUR/USD Euro/USD paritesinde Cuma günü yaşanan güç kaybının devamı dünde etkili olurken, %0.47 oranında değer kaybı ile 1.1295 seviyesinden gün tamamlandı. Kısa vadeli teknik göstergelerde bozulmanın belirginleştiğini görüyoruz. Kısa vadeli hareketlerde 1.1280 ile 1.1200 seviyeleri ilk destekler olarak takip edilebilir. 1.12 seviyesi orta vade açısında önemli destek konumunda. 1.1380 ve 1.1480 seviyeleri ise ilk dirençler olarak verebiliriz

DXY Dün pozitif bir seyir izleyen DXY endeksi günü %0.35 oranında yükseliş ile 96.37’den tamamladı. Kısa vadeli göstergelerde güç kazanımı sürüyor. 96.90 kısa vadeli hareketlerde ilk direnç seviyesi olarak takip edilebilir. Kısa vadeli hareketin trende dönebilmesi için bu direncin üzerinde kapanış gerçekleşmeli. 94.60’ı ise gün içi destek seviyesi olarak verebiliriz.

 

Kaynak A1  Capital
Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.