En iyi teklifi Naturelgaz verdi

Güncel


Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) tarafından açılan doğal gaz veya sıkıştırılmış doğal gaz ihalesinde en iyi teklifi Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş verdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

”Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünün 17 fabrika için açmış olduğu doğal gaz veya sıkıştırılmış doğal gaz ihalesi için 14 Nisan 2022 tarihinde teklif verilmiş olup, şirketimiz dahil toplam 5 firmanın katıldığı ihalede 17 adet fabrika için en iyi teklifin şirketimiz tarafından verildiği ihale komisyonunca katılımcılar huzurunda açıklanmıştır. İhale sözleşmesinin imzalanması için ihale mevzuatına göre, yasal itiraz süresinin geçmesini takiben sözleşmeye davet yazısının gelmesi beklenecektir. Süreçle ilgili gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır. İhaleye konu 355.700.000 kWh enerji, 33.430.451,13 standart metreküp olup, söz konusu miktar şirketimiz 2021 yılı toplam satışhacminin yüzde 16,5’ine tekabül etmektedir. İhale konusu doğal gazın, geçmiş yıllarda olduğu gibi Mayıs 2022 tarihinden itibaren 2022 yılı sonuna kadar tüketilmesi beklenmektedir.”

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.