Escar’dan yeni şirket kurma kararı

Güncel


Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş, Varmıarttıran Dijital Platform Teknolojileri A.Ş unvanlı yeni bir şirket kurma kararı aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler aktarıldı:

”16 Aralık 2021 tarihli KAP bildirimimize istinaden, yapılmış olan fizibilite ve değerleme çalışmaları tamamlanmış olup bu çalışmalar doğrultusunda yönetim kurulumuzun 21.03.2022 tarih 15 nolu ve 21.03.2022 tarih 16 nolu  kararları doğrultusunda 2. el araç alım/satım işini C2C platforma taşımak amacıyla yüzde 100 Escar A.Ş bağlı ortaklığı olarak 20 milyon TL sermayeyle bir şirket kurulmasına şirketin ticari unvanının Varmıarttıran Dijital Platform Teknolojileri A.Ş olmasına, şirket sermayesinin kuruluşta tam ve nakden ödenmesine, kuruluşu müteakiben şirketimiz bünyesinde Varmıarttıran adlı internet sitesinde ayrı bir işkolu olarak yürütülen faaliyet kapsamındaki iş segmentinin yaptırılan 2 ayrı değerleme raporunda hesaplanan ortalama değerleme bedeli üzerinden yeni kurulan bağlı ortaklığımıza nakden satılmasına karar verilmiştir. SPK tarafından yetkilendirilmiş iki farklı kuruluşça hazırlanan iş segmenti değerleme raporlarında belirtilen piyasa değeri ortalaması 10.233.052 TL’dir. Nihai kullanıcıya yönelik, web tabanlı açık arttırma yöntemiyle satış kanallarını geliştireceğimiz, teknolojik altyapısı kuvvetli ve efektif bir fiyatlandırma yapmayı hedeflediğimiz bu yatırımla, 2. el araç alım-satım işini yeni bir modellemeyle büyüterek, bu iş kolunda pazara değer katacağımıza ve pazarda teknolojik standartlarımızla etkin olacağımıza inanıyoruz.” 

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.