Fashıon Week Istanbul’un bir sezonu daha tamamlandı

Güncel


Fiziksel mekanlarla dijitali bir araya getiren yeni yapısı sayesinde defileler ve koleksiyonların sunulduğu moda filmlerinin gösterimleri gerçekleşirken, bütün koleksiyon filmleri etkinliğin resmi adresi fashionweek.istanbul adresinde yayınlandı ve bundan sonra da aynı adresten erişime açık olacak.

 Haftaya ayrıca moda sektöründen önemli isimlerin konuşmacı olarak katıldığı FWI Conversations etkinlikleri artı değer kattı. 16 Mart’ta düzenlenen ilk FWI Conversations etkinliğinde moda tasarımcısı Mehtap Elaidi Nur Bilen Yavuzer’in moderatörlüğünde 22 yıllık süreçte değişen ve gelişen sektörel dinamiklerle beraber markalaşma ve tasarım yolculuğunu samimi bir sohbetle izleyicilerle paylaştı. İkinci FWI Conversations etkinliğinde ise tekstil dünyasında uzun yıllar boyunca çalışan ve kaynaklara erişim konusunda uzman Sal Khokhar konuşmacı olarak yer aldı. Dünyanın farklı coğrafyalarında farklı fuar ve moda etkinliklerinde moda dünyasında üretim ve tüketim dengelerine dair konferans ve panellere katılan Sal Khokhar, Fashion Week Istanbul’da da Soho House Istanbul’un Sinema Salonu’nda tekstil sektörünün profesyonelleriyle buluştu. 

Haftanın son FWI Conversations’u ise Dr. Seda Domaniç’in moderatörlüğünde gerçekleşti. Moda tasarımcısı Zeynep Tosun ve dijital dünyadaki avatarlarıyla ilgi çeken Sudıetuz markasının kreatif direktörü ve kurucusu Şansım Adalı’nın da katıldığı panelde Mercado dergisinin yayın yönetmeni Tuna Mert ve Lokal Hareket’in kurucusu Nil Ertürk de vardı. Panelde “Sürdürülebilir bir moda mümkün mü?” ve “Döngüsel ekonomi için neler yapılabilir?” sorularına yanıt arandı. Bu panel de koleksiyon filmleri gibi fashionweek.istanbul adresinden izlenebilecek.

Geçtiğimiz sezonlarda başlayan uluslararası moda sektörel platformu Business of Fashion (BoF) ile iş birliği bu sezonda da devam etti. BoF editörlerinin seçkisiyle Türk moda tasarımcıları ve koleksiyonları bu sezon da hem web sitesindeki galerilerle hem de özel röportajlarla global moda arenasına ulaştı. Bu iş birliğine ek olarak Tank Magazine’den Thomas Roueché ve ayrıca yurt dışından basın üyeleri Sophie Jane Soar  (Business of Fashion), Francesco Martino  (NSS Mag), Erica Jana Jade  (Wonderland_London) ve yabancı influencer’lar Estelle Chemouny), Geraldine Boubil  ), Doina Ciobanu   İstanbul’a gelerek Fashion Week Istanbul’u canlı olarak takip etti.

Fashion Week Istanbul kapsamında Bashaques, Ceren Ocak, Db Berdan, Dıce Kayek, Emre Erdemoğlu, GokhanYavas, Mert Erkan, Murat Aytulum, Nihan Peker, Niyazi Erdoğan, Özlem Erkan, Red Beard BY Tanju Babacan, Selen Akyuz, Sezgı Tuzel, 

Sudıetuz, T.A.G.G, Tuğba Atasoy ve Y+ Yakup Bıcer Sonbahar-Kış 2022 koleksiyonlarını tanıtırken New Gen By İma kapsamında genç tasarımcılar Berfin Özgür, Nazlıcan Türker, Öykü Ece Uza, Selina Alp, Şeyma Hamamcı ve Karma By İma kapsamında genç tasarımcılar Aycan Hakalmaz, Beyza Eyüboğlu, Ezgi Yıldırım hazırladıkları koleksiyonları defile olarak davetlileri ile buluşturdu.

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.