Gen İlaç, Neo Auvra’ya ortak oldu

Güncel


Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, Neo Auvra Dijital Sağlık ve Biyonik Teknolojileri ve Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye (Neo Auvra) ortak oldu.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

”Şirketimiz Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri San. ve Tic. A.Ş, büyüme, globalleşme ve inovasyon stratejileri doğrultusunda yeni ürün, yeni üretim-satış-dağıtım ilişkileri/bölgeleri ve bunlarla bağlantılı olarak yeni ortaklık ve işbirliği arayışları sonucunda dijital holistik sağlık, dijital tıp ve dijital terapötik alanlarına yönelik siber-fiziksel sistemler ve teknolojiler üreten Neo Auvra Dijital Sağlık ve Biyonik Teknolojileri ve Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye (Neo Auvra) sermaye artırımı yoluyla ortak olmak üzere 25.01.2022 tarihinde bir sözleşme imzalamıştır. Sözleşme hükümlerine göre GEN, 1.200.000 dolar karşılığında Neo Auvra’ya yüzde 9.09 oranında hissedar olacaktır. GEN, bu yatırımla hem kendi büyümesine hem de ülkemizdeki sağlık teknolojileri alanındaki yatırım ekosisteminin gelişmesine katkı sağlamıştır.”
 

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.