Geri sayımda birbirinden güzel Xinjiang manzaraları

Güncel


2022 Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’nın açılış töreni 4 Şubat akşamı düzenlendi. Çin’deki mevsimlerin 24 sezonuyla yapılan geri sayım Çinlilere özgü romantizmi yansıttı.

Geri sayımdaki 24 sezonla ilgili görüntülerde, Gu Yu Sezonu’na ait kayısı çiçeğinden, Da Han Sezonu’ndaki göl manzarasına, Mang Zhong Sezonu’ndaki buğday tarlaları ve gök kuşağından, Li Dong Sezonu’ndaki Burçin ilçesindeki Kum köyünün manzarasına kadar, Çin’in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi’nden 9 güzel manzara son derece dikkat çekiciydi. Birlikte bu güzel yerleri gezelim.

Geri sayımda birbirinden güzel Xinjiang manzaraları

Dağlarda beyaz ve pembe kayısı çiçekleri, yeşil çayırlarla birlikte güzel bir resim oluşturur

Geri sayımda birbirinden güzel Xinjiang manzaraları_fororder_kayisi-2

 Kar içindeki kayısı çiçekleri özel tatlara sahip

Gu Yu Sezonu’nda (Tahıl Yağmurları Başlıyor)

Künes İlçesinde yer alan Türgen köyü kayısı vadisi

İli Kazak Özerk İli’nin Künes İlçesinde yer alan Türgen köyü kayısı vadisi, Künes Nehri’nin kuzey kıyısında yoğunlaşan ilkel bir yabani ormandır.

Her yılın çiçeklenme mevsiminde burası bir çiçek denizine dönüşür. Dağları bürüyen beyaz ve pembe kayısı çiçekleri yeşil çayırlarla birlikte güzel bir resim oluşturur, küçük kayısı çiçekleri muhteşem bir sahne yaratır.

Künes ilçesinden bir turizm yetkilisi, kayısı çiçekleri izlemek için en iyi mevsimin Mart ayı sonundan Nisan ayı ortasına kadar süreceğini söyledi.


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.