Gürkan, galericiler sitesi esnafını ziyaret etti

Güncel


Yoğun kar yağışı nedeniyle 19 Ocak Çarşamba Günü Galericiler Sitesinde meydana gelen sundurma çökmesiyle ilgili olarak Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Galericiler Sitesi Dernek Başkanı Yalçın Yalçın’ı ve esnafları ziyaret etti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın ziyaretinden dolayı esnaflar adına teşekkür eden Galericiler Sitesi Dernek Başkanı Yalçın Yalçın, “ Kar yağışıyla birlikte Galericiler Sitemizde bulunan sundurmalarımızda çökme meydana geldi. Çökme sonucunda bazı esnaf arkadaşlarımızın araçları zarar gördü. Bu zarardan dolayı üzgünüz ama sevindirici yanı herhangi bir can kaybımızın olmaması. Sayın Valimiz ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızdan esnaflarımıza destek beklemekteyiz. Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Bizlerle yakinen ilgilendiler. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine esnafımız ve şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yaşanan çökmeden dolayı can kaybının olmamasının önemli olduğunu dile getiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “ Malatya’ya uzun yıllar bu şekilde bir kar düşmemişti. Yağan kar Cenabı Allah’ın rahmetidir, bereketidir. Kar yağışının yüksek oranda olması, yağan karın galericiler sitemizde bulunan sundurmalara belirli bir yere birikmesi nedeniyle çökmeye neden oldu. Bundan dolayı bazı galerici esnaf arkadaşlarımızın zararları mevcut. Büyükşehir Belediyemizin personellerine galericiler sitesinde yaşanan olay sonrasında zarar ve ziyanlarla ilgili bir çalışma başlatmalarını, diğer taraftan sundurma altında kalan araçların bir an evvel çıkartılması noktasında belediyemizin imkânlarını ve gerektiğinde dışarıdan da imkân bulunarak bir an evvel araçların çıkarılması talimatını verdik. Araçların hepsi çıkarıldı ve sundurmaların enkazının kaldırılma çalışmaları devam ediyor.

Galerici esnafımız bizim için çok önemlidir. Esnafımızın zarar ziyanının yasal çerçeveler içerisinde gerek valiliğimizle, gerek kaymakamlık sosyal yardımlaşma fonundan olsun gerekse Büyükşehir Belediyesi olarak bizler nasıl bir destek vereceksek ilgili birimlerle yapılacak istişareler neticesinde tespit edilen tespit tutanakları kapsamında değerlendirmeler yapılacak. Bu değerlendirme sonrasında esnafımızın var olan zarar ziyanı noktasında belirli bir ölçüde giderilmesi noktasında çalışmalarımız devam edecektir. Esnaflarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bunlar çözülecek işler önemli olan can kaybının olmaması. Mala gelen zarar ziyan telafi edilir, önlenir ve yerine getirilir” diye konuştu.

Başkan Gürkan, galericiler sitesinde çökmenin yaşandığı esnafları da gezerek geçmiş olsun dileklerini esnaflara iletti.

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.