Güzellik ve Bakım Fuarı’nda renkli kareler

Güncel


TG Expo Fuarcılık tarafından düzenlenen Güzellik ve Bakım Fuarı 34. kez güzellik sektörünü bir araya getirdi. Dört gün süren fuara; Almanya, Fransa, İngiltere, Avusturalya, ABD, Rusya, Latin Amerika ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere toplam 30 ülkeden yabancı profesyonel alıcı katılım sağladı. 26.774 profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan, 200’den fazla katılımcının ve 600’den fazla markanın yer aldığı fuar, katılımcı ve ziyaretçi açısından kendi rekorunu kırdı. 

Saçta kozmetik değil medikal tedaviler uygulanmalı

Fuarda Saç Dökülmesi Sebepleri ve Tedavi Yöntemleri konu başlığı altında sunum yapan Uzman Dermatolog Marzieh Javapour, “Saçlar bizim için çok önemli bir aksesuar. Bu yüzden saçın sağlıklı ve bakımlı görünmesi gerekiyor. Ki bu görünüm özgüvenimizi de ciddi ölçüde etkiliyor. Ancak saçlara sadece kozmetik anlamda değil sağlık anlamında da önem gösterilmeli. Günlük yaşamda var olan beslenme bozuklukları, stres gibi unsurların yanı sıra mineral ve vitamin eksiklikleri, yanlış kozmetik ürün kullanımı saç sağlığını olumsuz yönde etkileyerek dökülmelere yol açıyor. Bu noktada, saç tedavilerinde genelde kozmetik değil medikal tedaviler uygulamayı tercih ediyoruz” dedi. 

Gençleşmede kolajen revaçta

Anti Aging Akademi bölümü kapsamında doğru kolajen kullanımı hakkında açıklamalarda bulunan Opr. Dr. Bora Özel, “İnsanlar artık doktora gitmeden kolay ve hızlı gençleşme formüllerine yöneliyor. Bu anlamda, özellikle son 2 yıldır kolajen kullanımı oldukça revaçta. Ayrıca, kolajen sadece ciltte değil tüm organlarda bulunuyor. Ancak, yaş alma sürecinin yanı sıra güneş, mavi ışık, sigara ve stres gibi unsurlar vücuttaki kolajeni azaltıyor. Bu sebeple, 30 yaşından sonra kolajen takviyesine başlanmasını öneriyoruz. Bu takviye ile cildin kaybolan nemi ve parlaklığı geri kazanılırken kırışıklığa da etki ediyor” diye belirtti. 

Cilt bakımı yüz yogası ile içeriden desteklenmeli

All in Wellness bölümünde “Yüz Yogası ile Doğal Olarak Güzel” temasıyla Yoga Eğitmeni Zeynep Şensoy, “Yüzümüz kas, kemik ve yağdan ibaret. Bunları beslenme ve hareketlerle takip etmemiz gerekiyor. Bu takiplerden birini de yüz yogası oluşturuyor. Yüz yogası aslında sadece yüzü değil tüm üst bedeni de kapsıyor” dedi. Bu noktada, cildi sadece serumlarla, kremlerle desteklemenin yeterli olmadığını yüzün harekete ihtiyaç duyduğunu dolayısıyla yüz kaslarımızı çalıştırmamız gerektiğini de belirtti. Sunumunun devamında ziyaretçilerle uygulamalı olarak yaptığı yüz yogası hareketleriyle renkli dakikalar da yaşandı. 

Yerli ve milli ameliyatsız gençleşme formülü

Kolajen İp Nedir? konulu sunumu ile açıklama ve uygulama yapan Güzellik Uzmanı Hakan Karanfil, “Ameliyatsız gençleşme yöntemlerinde kolajen ip en popüler uygulama olarak yerini alıyor. Ciltte kolajen eksikliğine bağlı kırışmalar ve çatlamalar meydana geliyor. Bu anlamda, kolajen takviyesi yapılmış ip ile yapılan kırışık giderme uygulaması 15 dakika içerisinde hızlı bir şekilde genç görünmenin formülünü sunuyor. Yapılan işlemle cildin kaybettiği parlaklık geri kazanılırken cildin altına yerleşen uygulama kırışıklığın derinliğine de bağlı olarak 6 aya kadar kalıcılık sağlıyor” dedi.

Makyaj özgüvenle yapılan bir iştir

Uygulamalı Bahar ve Yaz Gelini Makyajı uygulamalarıyla fuarda görsel şov sunan Makyaj Profesörü Corci, “Biz renkleri insan üzerinde değerlendiriyoruz. Makyaj sanatı özgüvenle yapılan bir iştir. Ve yüz hatlarına göre uygulama yapılması önemli olduğu kadar makyajın içeriği de büyük önem taşır. Örneğin; yağ bazlı malzeme kullanılması cildi sıkıştırır bu yüzden daha çok su bazlı malzemeler tercih edilmelidir. Ayrıca cilt sağlığının korunması ve takip edilmesi makyaj için oldukça önemli bir unsuru ifade eder. Özellikle bahar aylarında ciltte bazı değişimler meydana gelir bu sebeple cilt analistlerine gitmek ihmal edilmemelidir” diye konuştu. Sunumuna gelin makyajı tasarımlarıyla devam ederken renkli görüntüler ortaya çıktı. 


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.