İdeal Data’dan Techne Bilişim’e yatırım kararı

Güncel


İdeal Data Finansal Teknolojiler A.Ş (İdeal Data),  Techne Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş’ye (Techne Bilişim) yatırım kararı aldı.
  
İdeal Finasal Teknolojiler ve Danışmanlık A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Bağlı ortaklığımız İdeal Data tarafından, yazılım sektöründe faaliyet gösteren ve finans ve telekomünikasyon alanında yazılımlar üreten Techne Bilişim’in sermaye arttırımına katılma suretiyle yatırım yapılmasına karar verilmiştir. Techne Bilişim ve Techne Bilişim’in mevcut pay sahipleri ile İdeal Data arasında yatırım sözleşmesi imzalanmış olup, sözleşmenin imzası akabinde 2.000.000 TL, 30.06.2022 tarihine dek 1.500.000 TL ve 30.12.2022 tarihine dek 1.500.000 TL olmak üzere 5.000.000 TL sermaye ve emisyon primi ödemesi yapılması ve yatırım süreci sonunda İdeal Data’nın Techne Bilişim’in yüzde 33,3 oranında ortağı olunması planlanmaktadır.” 
 

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.