İletişim Başkanı Altun’un yeni kitabı çıktı

Güncel


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un İngilizce kaleme aldığı “Türkiye as a Stabilizing Power in an Age of Turmoil (Küresel Kaos Çağında İstikrar Sağlayıcı Bir Güç: Türkiye)” kitabı yayınlandı.

Altun’un yeni kitabı küresel sistemin bir tür kaos yaşadığı günümüzde Türkiye’nin tezlerini ve istikrar sağlayıcı, düzen kurucu rolünü anlatıyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun:

“Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde son yirmi yılda gösterdiği performansla küresel istikrar ve daha adil bir dünya için önemli bir örnek ve büyük bir umut teşkil ediyor”

“Balkanlar’dan Libya’ya, Somali’den Doğu Akdeniz’e kadar pek çok farklı noktada Türkiye ya çözümün merkezinde oldu ya da istikrarın sağlanması için katkıda bulundu.”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un yeni kitabı “Türkiye as a Stabilizing Power in an Age of Turmoil  (Küresel Kaos Çağında İstikrar Sağlayıcı Bir Güç: Türkiye)” çıktı.

ABD ve Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren Academica Press tarafından yayınlanan kitap, küresel sisteme dair önemli tespitler içeriyor. Altun’un yeni kitabı,  küresel sistemin bir tür kaos yaşadığı günümüzde Türkiye’nin tezlerini ve istikrar sağlayıcı, düzen kurucu rolünü anlatıyor.

Türkiye’nin son yirmi yılda küresel sistemde oynadığı rolün ve karşı karşıya kaldığı meydan okumaların analiz edildiği “Türkiye as a Stabilizing Power in an Age of Turmoil” kitabı,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dış politika vizyonunun temel parametrelerini ortaya koyuyor.

Kitapta uluslararası sistemin sürekli olarak kriz ürettiğine dikkat çekilirken, sistemin barış ve istikrarı sağlamaktan oldukça uzak olduğu belirtiliyor. Altun, kitabında bölgesel anlaşmazlıklar, göç, gelir dağılımındaki adaletsizliklerin yanı sıra artık siber suçlar, iklim değişikliğine bağlı çevre felaketleri, kıtlık ve salgın hastalıklar gibi yeni tehditlerin de bulunduğuna dikkati çekiyor.

Mevcut uluslararası sistemin bu sıkıntılarla baş edecek durumda olmadığını ifade eden Altun, bütün ulusların stratejilerini tasarlarken yeni bir yaklaşıma ihtiyaç duyduğunu belirtiyor.

 “Büyük- Süper­ güç” denilebilecek ülkelerin mevcut uluslararası sistem içerisinde çıkarlarını koruduğuna işaret eden Altun, kitabında şu değerlendirmelerde bulunuyor:


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.