İllüzyonun büyülü dünyası Anadolu Yakası’na geldi

Güncel


2021 yılında Türkiye’nin ilk oyuncak ve illüzyonu birleştiren müzesi olarak hayata geçirilen Wox Türkiye, ikinci şubesiyle Anadolu Yakası’nda kapılarını açtı. Müze içerisinde bulunan, tarihe tanıklık etmiş binlerce oyuncak her yaştan ziyaretçiye unutulmaz anlar yaşatırken, illüzyonun hayran bırakan dünyası ise, görenleri unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Geçmişten günümüze, 1800’lerden 90’lı yıllara uzanan unutulmaz oyuncakların sergilendiği Wox Türkiye’de, teknolojiyle donatılan illüzyonun büyüleyici dünyasına giriş yapılıyor. 32 farklı bölümden oluşturulan illüzyon alanı, her yaştan ziyaretçiye unutulmaz anlar yaşatıyor. 

Büyükler oyuncaklara, minikler illüzyona… 

Wox Türkiye içerisinde bulunan oyuncak müzesinde, tarihe tanıklık etmiş binlerce oyuncak sergileniyor. Oyuncakların ardından, teknolojinin büyüleyici dünyasında illüzyon bölümüne geçiş yapılıyor. Avrupa Eğlence olarak müze yatırımlarına devam edeceklerini de belirten Avrupa Eğlence Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Müzemizde ebeveynler geçmişe yolculuk yaparken, çocuklar anne babalarının oynadığı oyuncakları görüyor. Z kuşağı illüzyonun teknolojik dünyasına geçiş yaparken, ebeveynler de yeni nesil eğlenceye eşlik ediyor. Anadolu Yakası’ndan çok talep aldık. Bu sebeple, bu yakada da ziyaretçilerimizi illüzyon ve eğlenceyle buluşturduk” dedi. 

“Türkiye’nin ilk yerli üretim müzesi”

Avrupa Eğlence olarak 2022 yılında 10 milyon dolarlık yatırım daha planladıklarını belirten Becer, Wox Türkiye içerisinde bulunan tüm ünitelerin yerli üretim olduğunun da altını çizdi. Flyzone Trambolin parklarının sayısını 5’e, müze sayısını 2’ye çıkardıklarını da ekleyen Becer, “Yeni yılda eğlence yatırımlarımıza devam edip, her yaştan ziyaretçimize en yakın yerlerde olmayı planlıyoruz. Anadolu ve yurtdışı projelerimize de hız kazandırdık” diye konuştu. 

Sağlıklı ziyaret için önlemler alındı! 

 Wox Türkiye Mall of İstanbul ve Lens İstanbul şubelerinde sağlıklı ziyaret için tüm önlemler alındı. Yüzde 50 kapasiteyle ziyaretçi kabul eden müzeler her gün 11:30-20:00 arasında gezilebilecek. Bilet fiyatları ise yetişkin 89 TL, öğrenci 69 TL olarak belirlendi. Aile paketlerinin de sunulduğu Wox Türkiye’yi 2 yetişkin 2 çocuklu bir aile 269 TL’ye ziyaret edebiliyor. 

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.