İnce: “Almayın fakir fukaranın parasını”

Güncel


Muharrem İnce, “Bu yıl 2022 yılında AK Parti, CHP, MHP, HDP, İYİ Parti 645 milyon TL, eski parayla 645 trilyon TL hazine yardımı alacaklar. 2022 yılında seçim olursa toplam alacakları para 1,9 milyar TL yani 2 katrilyon. Bu yoksulluk bu kriz ortamında almayın bu parayı. Bu parayla 2 milyon yoksul üniversite öğrencisinin tablet ve bilgisayar sorunu kalmaz” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Memleket Buluşmaları kapsamında Niğde ve Nevşehir’den sonra Kayseri’ye gitti Kayseri’de düzenlediği basın toplantısında konuşan İnce, Siyasi Partilere Tasarruf Kampanyası adı altında yeni bir kampanya başlattıklarını duyurdu. İnce, “Bu yoksulluk ortamında her üç gençten biri işsizken, dolar rekorun rekorunu kırarken, fabrikalar kapanırken, raflar boşalırken, millet ayçiçeği yağı alamazken, hazineden bu kadar parayı alıp sokaklara bayrak asmak doğru değildir” dedi.

YOKSUL ÖĞRENCİNİN SORUNU KALMAZ

Siyasi Partilere Tasarruf Kampanyası’nın 17 Ocak Pazartesi itibariyle tüm siyasi partilere imzaya açacaklarını dile getiren İnce, “Her yıl ocak ayında TBMM’de grubu bulunan siyasi partiler hazine yardımı alır. Bu yıl 2022 yılında AK Parti, CHP, MHP, HDP, İYİ Parti 645 milyon TL eski parayla 645 trilyon TL hazine yardımı alacak. 2022 yılında seçim olursa toplam alacakları para 1,9 milyar TL, yani 2 katrilyon. Bu büyük bir para. Yani iki milyon üniversite öğrencisine biner lira para verebiliyoruz. Toptan aldığımız zaman 2 milyon yoksul öğrencinin tablet bilgisayar sorunu kalmaz” dedi.

HAZİNEDEN BU KADAR PARAYI ALIP SOKAKLARA BAYRAK ASMAK DOĞRU DEĞİL

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Gaye Usluer’in kampanyayı imzaya açacağını söyleyen İnce, “Kim bu kampanyaya katılıyor göreceğiz. Bu yoksulluk ortamında her üç gençten biri işsizken, dolar rekorun rekorunu kırarken, fabrikalar kapanırken, raflar boşalırken, millet ayçiçeği yağı alamazken, hazineden bu kadar parayı alıp sokaklara bayrak asmak doğru değildir. Siyasi partiler 2022 yılında hazine yardımı almasınlar. Biz ne güzel götürüyoruz kendi paramızla, kendi emeğimizle” diye konuştu.

SİYASİ PARTİLERİ TASARRUFA HAZİNEYE YÜK OLMAMAYA DAVET EDİYORUZ

Türkiye’ye örnek olalım vurgusunu yapan İnce, “Bu ortamda, üniversite öğrencilerine 2 milyon tablet alalım. Hem çevre kirliliği olmaz hem gönüllülerle yaparız kampanyayı hem hazineye yük olmaz hem gençlerimiz tabletlerine kavuşur. Memleket Partisi olarak Türkiye’yi, siyasi partileri tasarrufa, hazineye yük olmamaya davet ediyoruz. Kim imzalayacak bakalım. Ocak sonuna kadar imzaları bekleriz. Sonra bir basın toplantısıyla milletimize anlatırız. Memleket Partisi’nin kampanyası siyasi partilere tasarruf kampanyasıdır” dedi.

ALMAYIN FAKİR FUKARANIN PARASINI

İnce sözlerine şu şekilde devam etti: 
“Zaten sizin belediyeleriniz var; kiranız yok, bir şeyiniz yok. Almayın bu sefer fakir fukaranın parasını. Üyelerinizden toplayın. Bak biz üyelerimizden toplayarak siyaset yapıyoruz. Bu yoksulluk ortamında bu kriz ortamında, Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik daralmışlık ortamında devletin parasıyla afiş asmayın sokaklara. Almayın bu parayı. Bir mertlik gösterin. Bir dürüstlük bir insanlık gösterin. Bu kampanyaya bakalım kimler destek verecek. Hep birlikte göreceğiz”

BUNLARI YAPMIYORSANIZ SİZ ÇAKMA DEMOKRATSINIZ


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.