İnce: “Bu topraklar 1071 yılından beri böyle bir cahil görmedi”

Güncel


Muharrem İnce, “Nebati ne diyor; yatırımcılar diyor korkmayın, arkamızda Cumhurbaşkanı var, bürokrasiden falan korkmayın, istediğiniz düzenlemeleri yaparız diyor. Utanılacak bir şey bu biliyor musunuz? Bu kadar cahil bir adam Türkiye Cumhuriyeti’nin parasının başında oturuyor.” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Memleket Buluşmaları programı kapsamında İstanbul’a geldi. Üsküdar’da gençlerle buluşan İnce, partisinin Beyoğlu İlçe Başkanlığı’nın açılışını yaptıktan sonra, Bağcılar İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği dayanışma toplantısına katıldı. İnce dayanışma toplantısında yaptığı konuşmada hem iktidara hem de muhalefete yüklenerek şöyle konuştu:

İKTİDARDAN KURTULMANIN YOLU MUHALEFETTEN KURTULMAKTAN GEÇİYOR

“20 yıllık bir iktidar var. 20 yılın sonunda getirdiği nokta borçları katlamış, elde avuçta ne varsa satmış, Tekel’i, Tüpraş’ı, Petkim’i, arsaları, arazileri… Aklınıza ne geliyorsa. Ve sonunda bir seçime gideceğiz 1 yıl içinde. Karşıda da muhalefet var. Hala birinci parti AKP. Buradan şu sonuç çıkıyor. Bu iktidardan kurtulmak istiyor muyuz, evet istiyoruz. Bu iktidardan kurtulmanın yolu önce bu muhalefetten kurtulmaktan geçiyor.”

BENİ GÖSTERSİNLER 2 AYDA İKTİDARI GÖNDERİRİM

“Bunun için neye ihtiyacımız var, bir eksiğimiz var. Eksiğimiz şu, bizim eksiğimiz değil Türkiye’nin eksiği; Türkiye’de bir özgür medya sorunu var. Şu Kılıçdaroğlu’nu, Akşener’i, Babacan’ı, Davutoğlu’nu gösterdiklerinin çeyreğini beni göstersinler iki ayda bu iktidarı gönderirim. Türkiye’nin en ambargolu siyasetçisi benim. Nasıl ambargoluyum? Yandaş kanallar ambargo uyguluyor, ancak CHP’yi eleştirirsek gösteriyorlar. AKP’yi eleştirirsek göstermiyorlar. Ee bir de CHP yandaşı kanallar var. Halk TV, Tele 1, KRT, onlar hiç göstermiyor. Çünkü gösterirlerse parasını kesiyor CHP. Babacan’ı göstermek serbest, Davutoğlu’nu göstermek serbest, Muharrem İnce’yi göstermek yasak.” 

BİZ ÜLKEYİ YÖNETMEK İSTİYORUZ

“CHP yönetimine saygılarımı sunuyorum. 3 sene önce cumhurbaşkanı adayınızdım ya. Bana niye ambargo uyguluyorsunuz? Neden parasını kesiyorsunuz kanalın? Temel beyi benden daha mı çok seviyorsunuz siz, Babacan’ı, Davutoğlu’nu benden daha mı çok seviyorsunuz? Ee belli. Nereden belli, sözlerinizden anlıyorum. Ekonomiyi Babacan’a devretmişsiniz, 100 yıllık parti. Mültecileri de Davutoğlu’na devredin, Başbakanlığı da Meral Hanıma verin. Ne istiyorsunuz siz? Milletvekili listelerini de teslim edin. İstediğiniz ne yetki metki de istemez, beni 2 yıllığına cumhurbaşkanı adayı yapın yeter. Bana yetmez, Memleket Partisi’ne yetmez, biz ülkeyi yönetmek istiyoruz.”

METİNDE ATATÜRK YOK LAİKLİK YOK İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YOK

“Soruyorlar bana; 6’lı masada sen niye yoksun? Bir, davet etmediler. İki, davetli olsaydım da o masayı yıkardım. Neden yıkardım? Metinde Atatürk yok, laiklik yok, İstanbul Sözleşmesi yok, bunların hiçbiri yok. Aman Atatürk demeyelim tarikatları kızdırmayalım. Eğitimde tarikat ve cemaatlerin rolü ne olacak, bunu konuşmadan Tayyip’i yenseniz ne olacak ki. Yendin iktidar oldun ne fark edecek. Atatürk diyemedikten sonra, İstanbul Sözleşmesi’ni savunamadıktan sonra, eğitimi tarikatlar ve cemaatlerden kurtaracağız diyemedikten sonra, gelsen ne olur gelmesen ne olur. Biz bunların hepsini beraber yeneceğiz.”

ERDOĞAN GİT TAHTAKALE’YE DAHA UCUZA BORÇLANIRSIN


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.