İnce: “Ya partinin bayrağına ya memleketin evladına”

Güncel


Muharrem İnce, “2022 yılında siyasi partiler 645 milyon TL hazine yardımı alacak. Bir de seçim olursa 2 milyara yakın para alacaklar, yani eski parayla 2 katrilyon. Siyasi partilere Erzurum’dan sesleniyorum. Bu sefer hazine yardımı almayın. Ya partinin bayrağına ya memleketin evladına. Ben diyorum ki memleketin evladına verelim” diye konuştu.

Memleket Partisi Genel Başkanı  Muharrem İnce, partisinin Memleket Buluşmaları programı kapsamından Erzurum’a geldi. Erzurum’da yüzlerce araçlık konvoy eşliğinde büyük bir ilgiyle karşılanan İnce, İbrahim Erkal Kültür Merkezi’nde halkla buluştu. Halka buluşmasında gündeme dair hem iktidara hem muhalefete sert eleştiriler yönelten İnce, partisinin Yakutiye ve Palandöken İlçe Başkanlığı’nın açılışını yaptı. 

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu özetleyerek konuşmasına başlayan İnce şunları dile getirdi: “Bir yanda 20 yılda ekonomiyi batıran Erdoğan’a Nobel ödülü verelim diyen taraftarları var. Gençler umudunu yitirmiş; yurt dışı hayalleri kuruyor. Her üç gençten bir işsiz. Tarikatlar, cemaatler gençleri esir almış. Yazılıdan 95 alan çocuk mülakatta eleniyor. Çiftçinin, esnafın bağ kur primine yüzde 40-45 zam yapılmış. Doktorlar, hemşireler yurt dışı hayalleri kuruyor. Öğretmenlerimiz işsiz, öğrencilerimiz öğretmensiz. Bebek bezinden KDV alan bir devlet var. Bir tek bebek bezi 4 TL olmuş. Elektriği, suyu sayarsan evde bile tuvalet 1 TL’ye geliyor. İdareli işeyeceksin. Market açarak pahalılığı düşüreceğini zanneden bir Cumhurbaşkanı var. Medya susmuş, üniversiteler lise olmuş. Tarlada ucuz ne yazık ki rafta pahalı. Parti devletin önünde geçmiş. Adalet çökmüş kimse yargıya inanmıyor. Tüm başarısızlıklar dış güçlere bağlayan masal anlatan bir Cumhurbaşkanı var. 20 yıldır ülkeyi yönetiyor 20 yılın sonunda millete söylediği sıkıntıların sebebi 2001’de yaşadığımız krizmiş. Allah’tan 2. Dünya Savaşı demedi. Allah’tan bu sefer bunların sorumlusu İsmet Paşa demedi” dedi. 

AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE

Konuşmasına şu şekilde devam eden İnce, “Asgari ücret 4250 TL, emekli maaşı 2500 TL öl diyor emekliye. Nas var diyor. Nas 1400 yıldır var ama çiftçinin borcunu alırken, öğrencinin kredi borcunu alırken faiz almasını, bir gecede elektriğe yüzde 125 zam yapmasını biliyor. Türkiye’de her şeyin fiyatı artıyor. Etin sütün, benzinin, sütün, suyun. Fiyatı azalan iki şey var. Bir, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı; 500 bin dolardı şimdi 250 bin dolar. Bir de Erdoğan’ın yazdığı ekonomi kitabı. 42 liraydı 21 liraya düştü alan olmuyor. Bütün gençler işsiz ama bunların yandaşları 4-5 yerden maaş almasını beliyor. En kötüsü de senin teröristin benim teröristim diyenler var. Yani teröristle fotoğraf çektiren milletvekilini kınayamayan bir muhalefet var; FETÖ ile fotoğraf çektireni de bakan yapan bir iktidar var. Al birini vur ötekine. Kararsızlar birinci parti olmuş ama ne yazık ki muhalefet hala umut olamamış” diye konuştu.

İTİRAZIM VAR DİYORSAN MEMLEKET PARTİSİNE GEL

Ülkenin kötü gidişatına itirazı olanları partisine davet eden İnce, “Benim bu kötü gidişe itirazım var diyorsan, ey güzel kardeşim Memleket Partisi’ne gel. Umutsuzluğunu yık da gel. Hicret et bulunduğun partiden Memleket Partisi’ne. Okunmuş mektuplarını yakta gel, eski partine bakmadan gel. Gel yanımıza.. Biz omzuna başımızı koyalım, sen başını omzumuza koy. Gel beraber yürüyelim bu yollarda, memleket için gel, evladın için geleceğin için emeğin için gel diyorum. Gel namuslu, tertemiz, pırıl pırıl, umut veren, geleceği konuşan, kavga etmeyen, Türkiye’yi barıştırmak isteyen, zenginleştirmek isteyen bir parti var; Memleket Partisi var” dedi. 

MUHALEFET DE KONUŞMUYOR OY DERDİNDELER OY

“Böyle bir iktidar olamaz, böyle bir muhalefet de olamaz” diyen İnce, “Bu memleketin evlatları, Erzumlusu Edirnelisi, Hakkarilisi Urfalısı, Rizelisi Muğlalısı benim evlatlarım, benim çocuklarım, benim öğrencilerim. Türkiye Kürt’ü, Türk’ü, Alevi’si Sünni’si hepsi bizim çocuğumuz bunlar. Tarikat yurtlarında perişan oluyor, tacize, tecavüze uğruyor, intihar ediyorlar. Önlem alacaksın. Devletin görevi bu değil mi? Denetleyeceksin. Muhalefet sus pus! Muhalefet de konuşmuyor? Niye konuşmuyorsunuz? Görmüyor musunuz? Oy derdinler oy!” diye konuştu.

BEN DENETLERİM

İnce, “Kimse kusura bakmasın. Biz çocuklarına dinini öğretmek, kuran-ı kerim öğretmek isteyen insanlara karşı değiliz. Başımızın üstünde yeriniz var. Ama yurt da açıyorsan, kurs da açıyorsan seni devlet olarak denetlerim. Korkmadan denetlerim. Çocuk ailenin malı değildir, çocuk devletin de malı değildir. Ama çocuğa karşı aile olarak, devlet olarak, toplum olarak hepimizin görevleri var. Onları yerine getireceğiz. Beslenmelerini sağlayacağız. Spor yapmalarını sağlayacağız. Kur’an-ı Kerim öğreteceğim diye yanlış işler yapıyorsan ben seni denetlerim; kusura bakma. Atatürk’ü anlatacağım diye yanlış işler yapıyorsan; ben seni denetlerim kusura bakma. Korkmayacaksın! Abdestimden şüphem yok. Ben denetlerim” dedi. 


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.