İnegöl Biyogaz Elektrik Üretim Tesisi için kısmi kabul işlemi

Güncel


Doğu Star Elektrik Üretim A.Ş’nin işletmecisi olduğu İnegöl Biyogaz Elektrik Üretim Tesisi için kısmi kabul işlemi yapıldı.

Biotrend Çevre ve Enerj Yatırımları A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, ”Şirketimizin bağlı ortaklığı Doğu Star Elektrik Üretim A.Ş’nin işletmecisi olduğu İnegöl Biyogaz Elektrik Üretim Tesisi’nin 2,800 MWe olan kurulu gücünün 4,242 MWe’ye çıkarılması için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 14.04.2022 tarihinde kısmi kabul İşlemi gerçekleştirilmiştir. Halihazırda 2,8 MWe kurulu güç kapasitesinde olan tesisimiz, yapılan kabul işlemi neticesinde 4,242 MWe kurulu güç kapasitesine ulaşmıştır. Bu kapasite artışıyla şirketimizin toplam kurulu gücü 90.7MWe’ye ulaşmıştır.” bilgisi verildi.

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.