Jya hava temizleyicileri yakında Avrupa’ya geliyor

Güncel


Smartmi Grubu’nun markası olan Jya aslında hava temizleyici piyasasında bilinmeyen bir marka değil. Gerçekten de adı geçen girişim, Çin’de sektörün yüzde 44’ünü elinde tutuyor ve ürünlerinin dizaynı ona birçok ödül getirmiş bulunuyor. Yeni Jya Fyord serisi de işte bu sürekliliğin son parçası olup buna bir de internet boyutu ekliyor.. 
Jya Fyord saatte 450 metreküplük bir temiz hava hacmi sağlıyor ve saatte 54 metrekarelik bir alanı temizliyor. Pro versiyonu 450 yerine saatte 550 metreküplük bir debi ve saatte 62 metrekarelik bir temizleme alanı ile daha da ileri gidiyor. Bu sayılar, Fyord’un dakikada 7 bin 499 litre (Fyord Pro için 12 bin 220 litre) hacmindeki havayı dönüştürdüğünü ifade ediyor. Cihazlar, havada bulunan 0,1 mikrometreden yüksek boyuttaki organik partikülleri filtreleyip absorbe ediyor. Cihazların bakterilere, virüslere, polene, formaldehide ve dumana karşı koruma düzeyi yüzde 99,95. Her iki Fyord versiyonu da,  bulunulan mekandaki hava kalitesini, sağlık için “çok iyiden riskliye” kadar derecelendirerek gösteren dinamik LED ile donanmış bulunuyor. Dokunmatik bir OLED ekran sıcaklığı, havadaki nemi ve organik bileşen oranını gösteriyor. 

Öte yandan Fyord serisi akıllı evlere adapte edilebiliyor; Smartmi’nin akıllı telefonlarla bağlantısı sayesinde hava temizleyici cihaza sesli olarak veya telefonun bir düğmesine basarak kumanda edilebiliyor. Ayrıca Smartmi’nin daha çok yerli Çin piyasasına odaklanmış olmasına karşılık, yeni Jya cihazları Avrupa’da lanse edilecek ve 21 Şubat’tan itibaren internet sitesinden Fyord için 359 avroya ve Fyord Pro için de 459 avro karşılığında sipariş edilebilecek. 

KAYNAK:ÇİN ULUSLARARASI RADYOSU

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.