Kadıköy’de 3 gün 7 noktada 23 Nisan şenliği

Güncel


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kadıköy’de her sene olduğu gibi bu sene de coşkuyla kutlanacak. Kadıköy Belediyesi, çocuklar için renkli, eğitici ve eğlenceli birçok etkinlik düzenleyecek. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, 23 Nisan hediyesi olarak çocuklara İdea Çocuk ve Defne Parkı Çocuk Kütüphanesi’nin açılışını yapacak.

Kadıköy Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için kültür merkezlerinden parklara, meydanlardan sokaklara pek çok alanı çocuklar için bayram yerine çevirecek. Üç gün boyunca kesintisiz dolu dolu bir program hazırlayan Kadıköy Belediyesi, 22-23-24 Nisan tarihlerinde çocukları birbirinden eğlenceli etkinliklerle buluşturacak.

Kadıköy’ün yedi farklı noktasında çocuklara özel olarak hazırlanan programda üç gün boyunca konser ve gösterilerden, atölye ve oyunlara, sanattan spora birçok farklı alanda etkinlikler yer alacak. 

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANINDAN ÇOCUKLARA İKİ ARMAĞAN 

23 Nisan etkinliklerinin ilki, 22 Nisan Cuma günü İdea Çocuk Merkezi ve Defne Park Çocuk Kütüphanesi’nin açılışı ile başlayacak. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, 23 Nisan hediyesi olarak çocuklara İdea Çocuk ve Defne Parkı Çocuk Kütüphanesi’ni açarak armağan edecek. Saat 13.00’te İDEA Çocuk açılışı, saat 14.30’da da Defne Park Çocuk Kütüphanesi açılışının yapılmasının ardından çocuklar kendileri için hazırlanan etkinliklerle eğlenceli vakit geçirecek. 

İDEA ÇOCUK VE DEFNE PARK ÇOCUK KÜTÜPHANESİ

Kadıköy Belediyesi’nin yeni bir kamusal alan fikri olarak hayata geçirdiği İDEA Kadıköy’ün çocuk versiyonu niteliği taşıyan İDEA çocuk, 5-15 yaş aralığındaki çocuklar için oyna, eğlen, yarat, yansıt fikriyle ortaya çıkan hem geleneksel hem de dijital araçların kullanılmasıyla çocukların gelişimlerine yardımcı olmayı hedefliyor. İDEA Çocuk, bedensel ve düşünsel becerileri geliştirmeye odaklanan atölyelerin bir araya gelmesinden meydana geliyor. 

Farklı disiplinlerden uzmanların işbirliğiyle yürütülecek atölyeler, teknolojik tasarımlar yoluyla yenilik üretmeyi amaçlamakta. İşbirlikleri ve paydaşların katılımıyla birlikte 15 atölye yapılması planlanmakta. 

Üç bin kitap ve çalışma alanlarıyla çocuklara hizmet verecek olan Defne Park Çocuk Kütüphanesi’nden de 3-12 yaş grubu çocuklar hikaye, öykü, roman gibi kitaplardan yararlanabilecek. Yetişkinler de felsefe, toplum bilimleri, sanat, edebiyat ve roman türü kitaplara ulaşabilecek.

KLASİK OTOMİLLERLE “ÇOCUKLAR YARINIMIZ” TURU

Kadıköy Belediyesi ve İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin 23 Nisan için birlikte organize ettiği “Çocuklar Yarınımız” etkinliği düzenlenecek. Hayatlarında daha önce hiç klasik arabaya binmemiş 7-12 yaş aralığında 23 çocuk, saat 11.00’de Kadıköy Belediye Başkanlığı önünde başlayacak ve Kalamış Kalkedon’da yemekle son bulacak etkinlikle Kadıköy caddelerinde kutlama konvoyu gerçekleştirecek.


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.