Karamollaoğlu: “Bir dönemin mazlumlarıydınız, bu dönemin zalimleri oldunuz”

Güncel


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından Furkan Vakfı gönüllerine yönelik polis şiddetini eleştirdi.

Karamollaoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şöyle dedi:

“Bir dönemin hak arayanlarıydınız, bu dönemin haksızlık edenleri oldunuz. Bir dönemin mazlumlarıydınız, bu dönemin zalimleri oldunuz. Kameralar önünde yapılan bu müdaheleleri gördükten sonra gözaltında yaşananları düşünmek bile istemiyoruz. Furkan Vakfı gönüllülerinin karşılaştığı muamele, iktidarın farklı fikirlere olan hasmane tutumunun bir göstergesi niteliğindedir.

Unutulmamalıdır ki “Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.”(Anayasa Madde 34)  Gerekçesi ne olursa olsun, şiddet içermeyen eylemlere karşı bu şekilde müdahale etmek kabul edilemez. Alparslan Kuytul ve arkadaşlarının bir an evvel serbest bırakılması  için yetkilileri göreve davet ediyorum.”

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.