Karamollaoğlu: “Bir yerlerden bir şeyleri karıştırıp ‘acaba fitne çıkarabilir miyiz’ derdindeler”

Güncel


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, şu ifadelere yer verdi:

“Üçlü ittifak konusuna gelince biz ittifak içinde ittifaklar olabilir kanaatini ben gündeme getirmiştim. Eksik kalmış veya yanlış anlaşılmıştır. Yoksa bu altılı masayla ilgili farklı bir fikir gündeme getirmedim. 

Bu ittifakın içinde ittifaklar olabilir. Zaten var; Demokrat Parti ile İYİ Parti bir ittifak içindeler. Aynısı burada da olabilir onu söylemek istedim. 
Ben seçimle ilgili bu tip konuların seçim sath-ı mailine girilmeden görüşülmesinin doğru olmadığı kanaatindeyim. Bunu çok tekrar ettim. Şu anda seçim sath-ı mailine girmedik. Ama herkes seçim sath-ı mailine girmişiz gibi partilerden görüş almak istiyorlar. Bunun da doğru olduğu kanaatinde değilim. Aradan çok değil herhalde birkaç ay geçtikten sonra yavaş yavaş seçime yaklaşacağımız için bu konuları daha rahat bir şekilde konuşabiliriz.
Bunu da zorlayan hemen ifade edeyim genelde iktidar partisi. AK Parti, MHP, Cumhur ittifakı ille de bu konuların görüşülmesini istiyorlar. Çünkü bir yerlerden bir şeyleri karıştırıp “acaba fitne çıkarabilir miyiz” derdindeler. Bu kadar da açık söyleyeyim.”

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.