KolayBi’ye verilen borcun sermayeye dönüştürülmesi

Güncel


Enko Teknoloji Anonim Şirketi’ne (KolayBi) verilen borcun sermayeye dönüştürülmesine ilişkin bilgilendirme yapıldı.

HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

”15.10.2021 tarihli KAP açıklamamızla 14.10.2021 tarihli borç sermaye karması finansman sözleşmesi (CLA kapsamında şirketimiz tarafından iştirakimiz Enko Teknoloji A.Ş’ye (KolayBi) 18 ay vadeyle 228.540 TL tutarında sermayeye dönüştürülebilir borç verildiği açıklanmıştı. Şirketimiz yönetim kurulunun 12.01.2022 tarihli kararıyla KolayBi’ye verilen 228.540 TL tutarındaki borcun ve faizinin CLA uyarınca sermayeye dönüştürülmesine ve karşılığında 381 adet ve dönüşüm sonrası Kolaybi sermayesinin yüzde 0,51’ine karşılık gelecek 381 TL nominal değerde primli pay edinilmesine ve bu amaçla sermaye artışına iştirak edilmesine karar verilmiştir. Kolaybi’nin mevcut sermayesi 61.006 TL olup, şirketimizin de aralarında bulunduğu mevcut ortaklar ve yeni yatırımcıların katılımıyla sermayesi 75.265 TL olmaktadır. Kolaybi işbu sermaye artırımı karşılığında yeni yatırımcılardan toplam 1.075.000 ABD Doları yatırım almaktadır. Sermaye artırımı ve dönüşüm sonrası şirketimizin Kolaybi’de sahip olduğu payların toplamı 2.567 TL nominal değerde ve yüzde 3,41 oranında olmaktadır. Bilindiği ve kamuya açıklandığı üzere bağlı ortaklığımız Strs Teknoloji Yatırımları A.Ş’nin (Strs) Kolaybi’nin mevcut sermayesinde yüzde 5,38 oranında payı mevcut olup, artan sermayedeki payı yüzde 4,36 olacaktır. Sermaye artırımı ve dönüşüm işlemleri Kolaybi’nin 21.01.2022 tarihinde yapılan olağan genel kurulunda karara bağlanmış olup, alınan kararların tesciliyle süreç tamamlanmış olacaktır. KolayBi’ye verilen borcun sermayeye dönüştürülmesine ilişkin olarak yönetim kurulumuzun 12.01.2022 tarihli kararına ve verdiği yetkiye istinaden genel müdürlük tarafından Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliğinin 6. maddesi kapsamında, içsel bilginin açıklanmasının KolayBi olağan genel kurulunun gerçekleşmesine kadar ertelenmesine karar verilmiştir. İşbu sermaye artışına iştirak edecek birden fazla sayıda yatırımcı olması, tüm yatırımcıların iştirakiyle olağan genel kurulun gerçekleşmesinin beklenmesi, yatırıma ilişkin kamuya ve sektöre yapılacak duyurunun KolayBi tarafından olağan genel kurul gerçekleştikten sonra yapılmasının istenmesi nedenleriyle ve söz konusu açıklamanın daha erken bir tarihte yapılmasının doğuracağı sakıncaların engellenmesi amacıyla KAP açıklamasının yapılması ertelenmiş, erteleme sebebinin ortadan kalkmasıyla iş bu açıklama yapılmıştır.”

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.