Kontrolmatik’in bağlı ortaklığının fabrikasının temeli atılacak

Güncel


Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş’nin bağlı ortaklığına ait Lityum İyon (LiFePO4) Batarya Hücresi ve Enerji Depolama Sistemleri Fabrikası’nın 250MWh net kapasiteli birinci fazının temeli atılacak.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

”31.05.2021, 16.11.2021, 09.12.2021 tarihli duyurularımızda, batarya teknolojileri konusunda lityum iyon ve diğer ileri teknolojileri kullanan elektro kimyasal enerji depolama hücre üretim tesisi, enerji depolama hücresi üretimi, batarya paketi üretimi, enerji depolama sistemi tasarımı ve anahtar teslim çözüm faaliyetlerinde bulunmasının planlanan yüzde 100 bağlı ortaklığımız Pomega Enerji Depolama Teknolojileri A.Ş’nin kurulduğunu bildirmiştik. Pomega Enerji Depolama Teknolojileri A.Ş bünyesinde toplam kapasitesi 1000MWh ve toplam yatırım bedeli tahmini 180 milyon dolar olan 3 fazda Ankara Polatlı OSB’deki yaklaşık 100 dönümlük arazimiz üzerinde yapılması planlanan ve Türkiye’nin ilklerinden olacak Lityum İyon (LiFePO4) Batarya Hücresi ve Enerji Depolama Sistemleri Fabrikası’nın 250MWh net kapasiteli birinci fazının temel atma töreni 25 Ocak Salı günü Ankara Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılacaktır. Yatırım için tamamlanma takvimi, konsolide gelir ve FAVÖK’ümüze katkısı 1 Aralık 2021 tarihinde KAP’ta yayınlanan yatırımcı sunumunda yer almaktadır.”

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.