Koza Altın, ÇED dosyasını bakanlığa sundu

Güncel


Koza Altın İşletmeleri A.Ş, yeni bir ÇED başvurusu dosyasını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına sundu.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Şirketimiz 07.12.2021 tarihinde, Çanakkale’nin merkez ilçesi Serçiler ve Terziler köyleri civarında yapılması planlanan Karapınar Altın Gümüş Madeni Projesi ile ilgili olarak, Çanakkale 1. İdaresi mahkemesi tarafından ÇED olumlu kararının iptaline karar verildiğini ve şirketimizin temyiz yoluna başvuracağını açıklamıştı.
Şirketimiz ilgili projede yukarıda bahsi geçen ve temyiz kararı beklenen ÇED süreci haricinde, yeni bir ÇED başvurusu dosyasını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına sunmuştur. Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 30.03.2022 tarihinde halkın katılım toplantısı düzenlenecektir.”

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.