KPMG veri yönetimi uygulamalarında küresel lider

Güncel


Dünyanın önde gelen araştırma kuruluşlarından Forrester, 2021 yılı 4. çeyrek dönemini kapsayan “Veri Yönetimi Hizmet Sağlayıcıları” isimli yeni raporunda KPMG’yi küresel liderler arasında gösterdi. 12 önde gelen şirketi 22 kritere göre değerlendiren Forrester raporuna göre, veri yönetimi hizmet sağlayıcıları, şirketlerin değişen koşullara daha hızlı adapte olmasını, daha yaratıcı ve dayanıklı olmasını destekliyor.

Raporda veriyi, süreçlere ve karar akışlarına bağlayacak güçlü bir metodolojiye sahip bir hizmet sağlayıcısı arayışındaki şirketler için KPMG’nin çok iyi bir seçenek olduğu belirtiliyor. Rapor ayrıca, müşterilerin veri yönetimi sağlayıcısı seçerken hem farklı uygulamalar ve otomasyon için full stack developer (tam yığın geliştirici) bulunduran hem de veri operasyonlarını iyileştirirken işletmedeki çalışanların veri okur yazarlığını geliştirebilen sağlayıcılara öncelik vermesini de tavsiye ediyor.

Rapor KPMG üye şirketlerinin veri yönetimi, eğitimi ve okur yazarlığı ile veri entegrasyonu, topluluk ve iş etkisi alanlarındaki yüksek puanlarına dikkati çekiyor.

Raporda önce çıkan diğer noktalar ise şu şekilde:  

KPMG Türkiye Lighthouse Lideri Gökhan Mataracı, konuyla ilgili, “Analitik çalışmalarının başarıya ulaşması, verinin kalitesiyle doğru orantılı. Sağlıklı bir içgörü elde etmek için kaliteli bir veri gerekiyor.  Bunun için de müşterilerin verinin hacmini, çeşitliliğini ve hızını nasıl yöneteceğini kararlaştırması önem taşıyor. Forrester’ın raporunda da belirtildiği üzere KPMG üye şirketleri, büyük hacimli verilerin yönetilmesinden veya kompleks veri kaynağı ve modeli kombinasyonlarından kaynaklanan zorlukların üstesinden gelinmesi için ileri seviye destek sağlıyor. Böylelikle şirketler, yapay zekâ uygulamalarına hazır hale gelmek üzere ciddi bir adım atmış oluyor” dedi.


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.