Kurtuluş Sokak Hayvanları Sağlık Merkezi’nin tedavi cihazları yenilendi

Güncel


Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te sokak hayvanlarının yanında olmaya devam ediyor. Can dostların daha sağlıklı koşullarda tedavi edilebilmesi ve daha hızlı teşhis koyulabilmesi amacıyla Kurtuluş Sokak Hayvanları Sağlık Merkezi yeni cihazlarla donatıldı. ‘Başkent’te her can değerlidir’ anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Sağlık İşleri Daire Başkanlığı; sahipsiz, kaza ve travmaya maruz kalan sokak hayvanlarını modern yoğun bakım ünitesinde yeni alınan görüntüleme, kavitron ve ultrason cihazlarıyla tedavi etmeye başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının bakım ve beslenmesinden tedavisine kadar birçok alanda hizmet vermeyi sürdürüyor. 

Sokak hayvanlarının daha sağlıklı koşullarda tedavi edilebilmesi ve daha hızlı teşhis koyulabilmesi amacıyla Kurtuluş Sokak Hayvanları Sağlık Merkezi’ne yeni teknolojik cihazlar alındı.

“BAŞKENT’TE HER CAN DEĞERLİDİR”

‘Başkent’te her can değerlidir’ anlayışıyla çalışmalarına devam eden Sağlık İşleri Daire Başkanlığı; sahipsiz, kaza ve travmaya maruz kalmış sokak hayvanları için kullanılan tedavi ünitelerini yeniledi.

Son alınan yoğun bakım ünitesi, görüntüleme cihazları, ultrason ve kavitron cihazları ile Kurtuluş Sokak Hayvanları Sağlık Merkezi’nin modern cihazlara kavuştuğunu belirten Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Hekimi Yetkin Candemir, şu bilgileri verdi:

“Son gelen cihazlar hayati öneme sahip. Verdiğimiz emeğin meyvelerini almaya başladık. Oksijen desteği geldi, küvez desteği geldi. Bu soğuk havalarda hayvanları ısıtabiliyoruz. Artık daha kolay teşhis koyabiliyoruz. Tedavi anlamında fark yaratacak bu cihazlar sayesinde hem zamandan tasarruf sağlayacağız hem de hayvanlara oksijen verebileceğiz. Hayati öneme sahip cihazların hayvanların küvezde kalmasına ve hayat kurtarması adına çok büyük katkısı oldu. Yapamadığımız işlemleri yapmaya başladık.”

HAYVANSEVERLERDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

Sokakta besledikleri sahipsiz hayvanları Kurtuluş Sokak Hayvanları Sağlık Merkezi’ne kısırlaştırmak ve tedavi ettirmek için getiren hayvanseverler  de yenilenen merkezden duydukları memnuniyeti şu sözlerle dile getirdiler:

Selin Şener: “Sokakta zor durumda olan hayvanlar  var. Bu hayvanları istediğimiz zaman getirilebiliyoruz, burada 7/24 hizmet veriliyor. Yeni alınan cihazlar bizim için avantaj oldu. Son teknolojik cihazlarla hayvanlara daha kapsamlı müdahale ediliyor. Bu cihazlar sayesinde hayvanların tedavilerinde daha iyi sonuç alınıyor.”

Kevser Özgür: “Ultrason, röntgen ve yoğun bakım ünitesinin getirilmesi büyük bir avantaj oldu. Hayvanlarımızı getirdiğimizde hemen müdahale edilebilmesi için büyük bir şans. Eksikler tamamlandığı için teşekkür ediyoruz.”


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.